09.07.2020
RECENZJE
HEART&REST - Shall We Begin?

HANGING GARDEN - Into That Good Night

MYRATH - Live in Carthage

ONE HOUR HELL - Voidwalker

DEACON BLUE - City of Love

RICK MILLER - Belief In The Machine

ROMAN ODOJ - Fiasko

MOUNTAINEER - Bloodletting

H.E.A.T. - II

ONE LIFE ALL-IN - Letter of Forgiveness

TRAUMHAUS - In Oculis Meis

OBSIDIAN TIDE - Pillars of Creation

SUBSIGNAL - A Song For The Homeless - Live in Rüsselsheim 2019

FAIRYLAND - Osyrhianta

AL DI MEOLA – Across The Universe

KATATONIA - City Burials

DESERT NEAR THE END - Of Fire and Stars

VADER - The Darkest Age - Live '93

VADER - Solitude In Madness

TRK PROJECT - Kay & Gerda

WIEWIÓRKA NA DRZEWIE - Wiewiórka na drzewie

KAZIK - Zaraza

IN EXTREMO – Kompass zur Sonne

NEUMA - Weather

WE SELL THE DEAD - Black Sleep

ANVISION - Love & Hate

NEUMA - Vol.2

SCEPTIC - Blind Existence

RUNNING WILD - Crossing the Blades Ep.

FREN - Where Do You Want Ghosts To Reside

KEEP ROCKIN' - Seismic Shift


Nawigacja
Artykuły » Patronujemy » Retrospective
Retrospective


www.retrospective.pl

Retrospective na MySpaceDYSKOGRAFIA:
Stolen Thoughts
Rok wydania; 2008
Wydawca: Lynx Music
Recenzja TUTAJSpectrum of the Green Morning
Rok wydania; 2007
Wydawca: wydanie własne
Recenzja TUTAJ

MATERIAŁY VIDEO

RETROSPECTIVE
"Waking Up in The Zoo"

O ZESPOLE:


Każdy zespół posiada własną, unikalną historię. Ewoluowanie i rozwijanie swoich umiejętności jest podstawą tworzenia, kreowania własnego muzycznego zakątka. Podobnie było z zespołem Retrospective. Ale po kolei...

Mamy rok 2005 – Leszno.
Dwoje ludzi: Robert Kusik (perkusja) oraz Maciej Klimek (gitara) postanawia założyć zespół. Robert, jako były perkusista heavy-metalowej kapeli „Opium”, jest już obeznany w małym, muzycznym „leszczyńskim światku”. Wie, że początki bywają trudne, a na stworzenie czegokolwiek potrzeba czasu. Nie ma zatem z góry narzuconego stylu muzycznego, nie ma ścisłych zasad co gramy, czy jak gramy. Zabawa i zamiłowanie do muzyki to podstawa. Jednak dwie osoby to za mało.

Alan Szczepaniak (gitara) – znajomy „z sąsiedztwa” Klimka - zostaje przedstawiony na jednej z prób. Umiejętności Alana i jego zamiłowanie do niekonwencjonalnego grania, przypadają pozostałym do gustu. Powstaje zatem trio.

Kwiecień 2005.
Poszukiwania basisty zostają zakończone. Łukasz Marszałek – koneser utworu Maidenów „The Trooper” - obejmuje obowiązki człowieka od „największej” gitary. Trudne początki? Co to dla Troopera. Poczekajmy jakiś czas...

W takim składzie zespół decyduje się wyjść z zacisznej kanciapy Alana. Pod nazwą „Hollow”, czwórka znajomych przedstawia swoje pomysły szerszemu gronu. Bez koncertowania przecież obejść się nie można...

...podobnie jak bez nocnych eskapad. Na jednej z nich, poznają Beatę Łagodę (instrumenty klawiszowe). Granie na klawiszach we własnym pokoju, tudzież przy okazji szkolnych imprez nie jest wystarczające dla obiecującej leszczynianki. Zespół zyskuje kolejnego muzyka.

Następuje okres ewolucji Hollow w kierunku muzyki progresywnej. Swoje pomysły zespół czerpie m.in. z takich sław jak King Crimson, Dream Theater, Pink Floyd, czy nasz rodzimy Riverside. Instrumentalna muzyka nabiera rumieńców, jednak zespół stara się znaleźć osobę na stanowisko wokalisty. Na to trzeba jednak poczekać rok.

Luty 2006.
Na jednej z prób swoich umiejętności próbuje Jakub Roszak (wokal). Spotyka się z akceptacją członków zespołu. Od tego momentu Hollow rozpoczyna tworzenia całkowicie nowego materiału. Rozpoczyna się również koncertowanie poza granicami Leszna.

Lipiec 2006.
Hollow decyduje się na nagranie dema, które niewątpliwie może pomóc zespołowi w rozwinięciu skrzydeł. Demo to, w ramach promocji, jest rozdawane podczas koncertów. Dodatkowo w niedługim czasie do zespołu dołącza Maciej Mendyka – osoba odpowiedzialna właśnie za promocję zespołu.

Rok 2007.
Następuje chwilowa przerwa w działalności koncertowej – decyzja o tworzeniu nowego materiału bierze górę. Ewolucja nabiera tempa. Wizja nowego dema staje się faktem. Nadchodzą nowe czasy. Rodzi się Retrospective...
AKTUALNY SKŁAD:


  • Maciej Klimek - gitara
  • Robert Kusik - perkusja
  • Beata Łagoda - klawisze
  • Łukasz Marszałek - bas
  • Jakub Roszak - wokal
  • Alan Szczepaniak - gitara

Kontakt: maciej.mendyka@retrospective.pl

Wszystkie materiały pochodzą ze strony zespołu i zostały wykorzystane za jego zgodą
Komentarze