09.07.2020
RECENZJE
HEART&REST - Shall We Begin?

HANGING GARDEN - Into That Good Night

MYRATH - Live in Carthage

ONE HOUR HELL - Voidwalker

DEACON BLUE - City of Love

RICK MILLER - Belief In The Machine

ROMAN ODOJ - Fiasko

MOUNTAINEER - Bloodletting

H.E.A.T. - II

ONE LIFE ALL-IN - Letter of Forgiveness

TRAUMHAUS - In Oculis Meis

OBSIDIAN TIDE - Pillars of Creation

SUBSIGNAL - A Song For The Homeless - Live in Rüsselsheim 2019

FAIRYLAND - Osyrhianta

AL DI MEOLA – Across The Universe

KATATONIA - City Burials

DESERT NEAR THE END - Of Fire and Stars

VADER - The Darkest Age - Live '93

VADER - Solitude In Madness

TRK PROJECT - Kay & Gerda

WIEWIÓRKA NA DRZEWIE - Wiewiórka na drzewie

KAZIK - Zaraza

IN EXTREMO – Kompass zur Sonne

NEUMA - Weather

WE SELL THE DEAD - Black Sleep

ANVISION - Love & Hate

NEUMA - Vol.2

SCEPTIC - Blind Existence

RUNNING WILD - Crossing the Blades Ep.

FREN - Where Do You Want Ghosts To Reside

KEEP ROCKIN' - Seismic Shift


Nawigacja
Artykuły » Patronujemy » Nemezis
Nemezis


www.nemezismusic.prv.pl

Nemezis na MySpace

DYSKOGRAFIA:

Nemezis
Rok wydania: 2008
Wydawca: Lynx Music
Recenzja TUTAJ
BIO:


Historia zespołu Nemezis, w którego szeregach znaleźli się również członkowie obecnego składu, rozpoczęła się w roku 1996. W tym czasie zespół reprezentowali Wojtek Nowakowski- grający na instrumentach klawiszowych, Marcin Kruczek- gitara, Grzegorz Wojtasiński bas oraz Lennart Sobiecki-pałkarz grupy. Do tej czwórki wkrótce dołączyło brakujące ogniwo w postaci dosyć surowych i młodych strun głosowych Karoliny ( w tym czasie) Urbańczyk. Ten nowy nabytek zespołu zaowocował licznymi próbami i po miesiącu współpracy, w studiu nagrań zarejestrowane zostały trzy utwory, które już wkrótce stały się materiałem promującym twórczość Nemezis. Do grona promujących zespół dołączył Artur Chachlowski, który oprócz puszczania w eter wszystkich zarejestrowanych dźwięków Nemezis, zaprosił również zespół do udzielenia wywiadu podczas słynnej środowej audycji. Za sprawą Alka Króla, grupa Nemezis wzięła udział w przedsięwzięciu firmy BonTon, która to wydała kasetę, na której cztery zespoły zaprezentowały po kilka swych utworów. Zaowocowało to krótką wzmianką na łamach czasopisma „Tylko rock”…”Nemezis spokojnie mógłby już wydać płytę. Muzycy dokładnie wiedzą, o co im chodzi, i mają prawdziwy skarb- śpiewającą Karolinę Urbańczyk. Trzeci wymiar (teraz- Somewhere In time), już zresztą grany w radiu, ma bardzo ładną melodię, fajnie później rozwiniętą przez poszczególne instrumenty. Jeszcze ciekawszy jest Bez powrotu ( teraz –With no return). Ma przede wszystkim piękną linię wokalną i zapadające w pamięć instrumentalne zakończenie. A gdy dodać do tego jeszcze uduchowioną atmosferę Bądź moim snem…Grzesiek Kszczotek- nr 12 grudzień 1997.
W między czasie zespół stworzył nowe utwory, które również zarejestrowano w studiu.
Jednakże los najwidoczniej chciał inaczej, gdyż przed planowanym wydaniem płyty, zespół w niewyjaśnionych okolicznościach opuściła wokalistka Karolina.
I tak zespół zasilany kolejnymi głosami próbował przedłużyć swą egzystencję. Do współpracy zespól zaprosił znanego wokalistę Marka Bałatę. W rezultacie po paru miesiącach zawiesił swą aktywność twórczą. Jednak w eterze nadal płynęły dźwięki autorstwa grupy, choć sami muzycy wybrali różne drogi, po dwunastu latach padła nieoczekiwana propozycja ze strony Ryszarda Kramarskiego. Marcin Kruczek (gitara) uczestniczył w projekcie Mindfields , który był rejestrowany w studiu Lynx Music. Wtedy też narodził się pomysł reaktywacji zespołu Nemezis, odświeżenie starych utworów i w końcu wydanie pierwszej płyty. To był miesiąc listopad. Potem kolejne decyzje padały z siłą wodospadu, zaciągając w styczniu muzyków w mury studia Lynx Music. W tym krótkim czasie Marcin Kruczek zdołał przekonać do współpracy dwie osoby, które już obcowały z muzyką Nemezis. Mianowicie perkusistę Waldka Kowalskiego i wokalistkę Karolinę Strużycką. Brakujące ogniwa tym razem uzupełnili muzycy: Piotr Lipka (bas) i Krzysiek Lepiarczyk (klawisze).
I tak bez prób, niesieni falą skrajnie mieszanych uczuć, zdołali w wyznaczonym czasie ukończyć pracę nad nagraniem płyty. 10 marca 2008 roku premiera płyty zespołu Nemezis, zatytułowana po prostu „Nemezis”.
Historia pokaże co będzie dalej….zapraszamy.


AKTUALNY SKŁAD:


  • Karolina Struzycka - wokal
  • Piotr Lipka - bas
  • Marcin Kruczek - qitara
  • Waldemak Kowalski - perkusja
  • Krzysztof Lepiarczyk - klawiszeWszystkie materiały pochodzą ze strony zespołu i zostały wykorzystane za jego zgodą
Komentarze