28.02.2020
RECENZJE
OZZY OSBOURNE - Ordinary Man

CETI - Oczy Martwych Miast

KING! AUTOBIOGRAFIA - Staszczyk, Księżyk

OZZY OSBOURNE - Ordinary Man

OZZY OSBOURNE - Ordinary Man

BLIND EGO - Preaching To The Choir

SBB - Follow My Dream

BESIDES - Bystanders

GREEN DAY - Father of All Motherfuckers

SERIOUS BLACK - Suite 226

THY DISEASE - Transhumanism

SOSNOWSKI – The Hand Luggage Studio

HALFORD - Resurrection

YENISEI - The Last Cruise

ORGANIC NOISES - Organic Noises

ATERRA - Utopia

ANNIHILATOR - Ballistic, Sadistic

BLIND GUARDIAN TWILIGHT ORCHESTRA - Legacy Of The Dark Lands

CAREN COLTRANE CRUSADE - Potwór

NO SEASON - Highwires

MULK - I

APOCALYPTICA - Cell-0

MANIFEST - ...and For This We Should Be Damned?

HATEFUL FIVE - Winny

GOLDEN EARRING – Live

SLIPKNOT - We Are Not Your Kind

THE BROKEN BRIDGES - Endless Road

SLIPKNOT - .5: The Gray Chapter

BABYMETAL - Metal Galaxy

CRAYON PHASE - Two Hundred Pages

CROBOT - Motherbrain


Nawigacja
Artykuły » Relacje z koncertów » 2007.11.19 - Raz, Dwa, Trzy - Siemianowice Śl
2007.11.19 - Raz, Dwa, Trzy - Siemianowice Śl
Od ostatniego występu grupy Raz Dwa Trzy w siemianowickim Centrum Kultury minęło już parę ładnych lat. Prawdę powiedziawszy wołałabym nawet nie precyzować dziury czasowej która dzieli oba te koncerty. Tamten koncert pamiętam bardzo dokładnie - były to Zaduszki: czas nastrajający melancholijnie, z ogromna ilością bezlistnych drzew w tle. Dla mnie osobiście czas marźnięcia i poważne ostrzeżenie przed zima. W takiej właśnie oprawie zapamiętałam koncert raz dwa trzy promujący płytę "Czy te oczy mogą kłamać" z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Dodam, ze był to pierwszy koncert tej grupy na jakim miałam przyjemność się pojawić. Spodziewałam się przyjemnego koncertu wtapiającego się w aurę, być może nieco leniwego i sennego. Cóż, trzeba przyznać, nie bójmy się mocnych slow;), ze doznałam objawienia. Ta grupa na koncertach czyni cuda. Zamiast sennych, marzycielskich piosenek dostałam niezła porcje rockowego brzmienia. Zaimponowali mi nie tylko sama energia ale również finezja z jaka podeszli do tematu. Po takim wstępie nie musze nadmieniać, ze oczekiwania w stosunku do nowej płyty i koncertu ją promującego miałam wysokie. Tym razem raz dwa trzy podjęli się interpretacji piosenek Wojciecha Młynarskiego. Po pierwszym przesłuchaniu płyta nie zrobiła na mnie powalającego wrażenia. Może zbyt monotonna, pomyślałam. Trzeba iść na koncert i sprawdzić.

Koncert odbył się w mglisty poniedziałek 19 listopada. Siemianowickie Centrum Kultury zapełniło się niemal do ostatniego miejsca. (mimo proroctw, że z frekwencja będzie kiepsko).
Przyszli ludzie w najrozmaitszym wieku - starzy, młodzi, licealiści, nauczyciele, zbuntowani i grzeczni. Jednak muzyka łączy, pomyślałam. Raz Dwa trzy rozpoczęli od utworu "Idź swoją drogą" (spolszczona wersja znanego utworu Paula Anki). Na scenie pojawiła się samotnie Adam Nowak z gitarą i zaczął bardzo spokojnie. Stopniowo zaczęli dołączać koledzy z zespołu, pojawiały się kolejne instrumenty, a sam utwór zaczął budzić się do życia. Ostatnie dźwięki zagrali już w komplecie. Raz Dwa Trzy zaprezentowali wszystkie utwory z najnowszej płyty. Osobiście odkryłam parę utworów na nowo. Świetnie zagrany numer zaangażowany politycznie: "Przetrwamy", przebojowa "Piosenka Wańki Morozowa" a utwór "Jesteśmy na wczasach" rozbujał wszystkich. Drewniane krzesło na którym siedziałam, stawało się z minuty na minutę coraz bardziej niewygodne, Żałuję, że organizator nie przewidział miejsc do tańczenia. Myślę, że wielu z chęcią by skorzystało. Salwy śmiechu wywołał występ Jarosława Trelińskiego z piosenką "Bynajmniej". Cały koncert zdominowały dźwięki akustyczne , jednak całości dopełniał akordeon i kontrabas. W sumie powstał ciekawy klimat, a Raz Dwa Trzy odczytał piosenki Młynarskiego całkiem po swojemu. Raz Dwa Trzy zakończyli ostatnim numerem na płycie "Jeszcze w zielone gramy" w analogiczny sposób w jaki zaczęli. Powoli scenę zaczęli opuszczać kolejni muzycy, zostawiając na scenie samego Adama Nowaka. W końcu i on zszedł zostawiając pustą scenę i "głodną" publikę. Nie mogło obejść się bez bisów. Zagrali 3 utwory z płyty "Trudno nie wierzyć w nic" i pożegnali się z Siemianowicami. Po koncercie, była okazja porozmawiać z członkami zespołu i zdobyć autograf - czyli coś dla wiernych fanów. Zespół pokazał piosenki Młynarskiego w całkiem nowej aranżacji, wyśpiewane po swojemu.

Margo
Komentarze