24.09.2020
RECENZJE
EXLIBRIS - Shadowrise

THE BLACK NOODLE PROJECT - Code 2.0

KRŮK - Nibykwiaty

SPARKS – A Steady Drip, Drip, Drip

BATUSHKA – Раскол/Raskol

ABEL GANZ - The Life of the Honey Bee and Other Moments of Clarity

STEEL PROPHET - The God Machine

DEEP PURPLE - Whoosh!

BOB DYLAN - Rough And Rowdy Ways

KONTRKULTURA - Wszystko Już Powiedziane

VERBAL DELIRIUM - From The Small Hours Of Weakness

OSTA LOVE - About Time

SBB - Jerzyk

CHAOS OVER COSMOS - The Ultimate Multiverse

HOVERCRAFT - Fall

PIOTR DAMSE - Inside Outside

H-ONE - MMLXIX

ALBION - Albion

COLIN BASS /DANIEL BIRO - Still

MAGNUS KARLSSON'S FREE FALL - We Are The Night

BLACKLIGHT - Follow the Future

WAVE - [Dream]

DEPECHE MODE - Live Spirits Soundtrack

THE MOTH GATHERER - Esoteric Oppression

DIVINE WEEP - The Omega Man

HEART&REST - Shall We Begin?

HANGING GARDEN - Into That Good Night

MYRATH - Live in Carthage

ONE HOUR HELL - Voidwalker

DEACON BLUE - City of Love

RICK MILLER - Belief In The Machine


Nawigacja
Artykuły » Recenzje - A » ANVISION - 2020 - Love & Hate
ANVISION - 2020 - Love & Hate

ANVISION - Love & Hate


ANVISION - Love & Hate
1. Love & Hate
2. Reviver
3. Homeless Heart
4. Lovely Day to Die
5. Riders from Hell
6. Rules for Fools
7. Chasing the Light
8. Good Night

Rok wydania: 2020
Wydawca: -
https://www.facebook.com/anvisionband/
AnVision, wydaje swoje pełne albumy z niebywałą regularnością - co cztery lata („Astral Phase” - 2012, „New World” - 2016). Po kolejnych czterech latach, wreszcie jest ten najnowszy - „Love & Hate”. Nawiązując do tytułu, można zespół nienawidzić za to, że każe nam czekać na swoje płyty tak długo, ale kiedy już się ukazują , nie sposób nie kochać ich za muzyczną zawartość.

Poprzednie albumy składały się z siedmiu utworów. Tym razem zespół nieco zaszalał i zaserwował nam aż osiem tematów. Świetnym pomysłem, w tytułowym „Love & Hate”, jest zamieszczenie jakby dwóch równoległych wokali (tradycyjny i growlujący ). Jakby symbolizowały właśnie miłość i nienawiść. Kompozycja ta dowodzi, że Amerykanie z Dream Theater są nadal dla ekipy z Tarnowa dużym źródłem inspiracji, z tym że nasi rodacy nie wdają się w zabójcze instrumentalne galopady (Petrucci - Rudess). Zdecydowanie większy nacisk zespół stawia na melodie. I to właśnie jest dużym atutem ich muzyki. Mimo słusznego prog metalowego ciężaru gatunkowego, album wydaje się być jeszcze bardziej melodyjny niż „New World”. Kompozycja tytułowa wyróżnia się fajnymi gitarowymi solówkami. Pewniakiem również jest to, że każda kolejna płyta AnVision posiadać będzie swoje „Peruvian Skies”. Tym razem otrzymujemy aż dwa subtelniejsze, balladowe tematy. Pierwszy „Homeless Heart”, swym klimatem przypomina nieco Whitesnake Coverdale’a. Zamykający płytę „Good Night”, zachwyca wokalnymi dialogami (gościnnie z Marqusem zaśpiewała tutaj Paulina Ostrowska). „Reviver” również nie forsuje tempa, lecz fajne operuje nastrojem. Tutaj duża rola klawiszy w kreowaniu klimatu. Refren w „Lovely Day to Die”, sprawia natomiast, że to jeden z bardziej chwytliwych tematów na płycie. Zdecydowanie mocniejsze fragmenty, takie jak: mega szybki „Riders from Hell”, motoryczny „Rules for Fools” i równie energiczny (choć sam początek tego nie sugeruje) „Chasing the Light” równoważą wszystko, sprawiając, że płyta nie jest zbytnio przesłodzona. Wracając do ostatniej kompozycji (znowu nawiązanie do okładki), kończy się odgłosem bijącego serca.

Dla miłośników prog metalu - pozycja obowiązkowa. Materiał brzmi bardzo soczyście i selektywnie, można wgryźć się w ten soczysty, muzyczny miąższ i delektować się do woli. Kolejne cztery lata…?

8,5/10

Marek Toma
Komentarze