14.07.2020
RECENZJE
DEPECHE MODE - Live Spirits Soundtrack

THE MOTH GATHERER - Esoteric Oppression

DIVINE WEEP - The Omega Man

HEART&REST - Shall We Begin?

HANGING GARDEN - Into That Good Night

MYRATH - Live in Carthage

ONE HOUR HELL - Voidwalker

DEACON BLUE - City of Love

RICK MILLER - Belief In The Machine

ROMAN ODOJ - Fiasko

MOUNTAINEER - Bloodletting

H.E.A.T. - II

ONE LIFE ALL-IN - Letter of Forgiveness

TRAUMHAUS - In Oculis Meis

OBSIDIAN TIDE - Pillars of Creation

SUBSIGNAL - A Song For The Homeless - Live in Rüsselsheim 2019

FAIRYLAND - Osyrhianta

AL DI MEOLA – Across The Universe

KATATONIA - City Burials

DESERT NEAR THE END - Of Fire and Stars

VADER - The Darkest Age - Live '93

VADER - Solitude In Madness

TRK PROJECT - Kay & Gerda

WIEWIÓRKA NA DRZEWIE - Wiewiórka na drzewie

KAZIK - Zaraza

IN EXTREMO – Kompass zur Sonne

NEUMA - Weather

WE SELL THE DEAD - Black Sleep

ANVISION - Love & Hate

NEUMA - Vol.2

SCEPTIC - Blind Existence


Nawigacja
Artykuły » Patronujemy » Millenium
Millenium


www.millenium.art.pl

Millenium na MySpace

DYSKOGRAFIA:


Back After Years (DVD)
Rok wydania: 2010
Wydawca: Lynx Music
Recenzja: TUTAJExist
Rok wydania: 2008
Wydawca: Lynx Music
Recenzja: TUTAJ
Dziennik Pokładowy: TUTAJ


Three Brothers' Epilogue - Ep.
Rok wydania: 2008
Wydawca: Lynx Music
Recenzja: TUTAJ7 Years
Rok wydania: 2007
Wydawca: Lynx Music
Recenzja TUTAJNumbers and the Big Dream of Mr Sunders
Rok wydania: 2006
Wydawca: Lynx Music
Recenzja TUTAJInterdead
Rok wydania: 2005/2008 (reedycja)
Wydawca: Lynx Music
Recenzja TUTAJ
Recenzja reedycja 2008 TUTAJ


Deja Vu
Rok wydania: 2004/2008 (reedycja)
Wydawca: Lynx Music
Recenzja TUTAJ
Recenzja reedycja 2008 TUTAJ


Reincarnations
Rok wydania: 2002
Wydawca: Lynx Music
Płyta ukazała się również w wersji polskojęzycznej - "Reinkarnacje"
Recenzja TUTAJ


Vocanda
Rok wydania: 2000/2007 (reedycja)
Wydawca: Lynx Music
Recenzja TUTAJMillenium
Rok wydania: 1999 (wznowienie z bonusami 2003)
Wydawca: Lynx MusicO ZESPOLE:


Był czerwiec 1999 rok i minął rok od ukazania się płyty FRAMAURO "Etermedia". Po namowach wielu moich przyjaciół zdcydowałem się wynająć profesjonalne studio i nagrać drugą oficjalną płytę FRAMAURO. Utwory na nią miały pochodzić głównie z pierwszej demówki FRAMAURO, ktorą nagrałem w 1996 roku w swojej sypialni a która oficjalnie ukazała się jako bootleg w 2001 roku pod tytułem: FRAMAURO "Last word the end-first demo or how Millenium started". Postanowiłem jednak że tym razem na płycie będzie śpiewał nowy wokalista a maszynę perkusyjną zastąpi żywa perkusja.Pierwszą osobą zwerbowaną do zespołu był perkusista Tomasz Paśko a po przesłuchaniu kilku wokalistów i wokalistek wybór padł na Łukasza Gałęziowskiego – kolęgę Tomka z grupy INSIDE OUT.Po dwóch miesiącach dołączył do nas basista Inside out Piotr Mazurkiewicz.W takim właśnie składzie: Ryszard Kramarski (instr. klawiszowe, git. akust, git.elek.) Tomasz Pabian (git.solowa,git.elek.) czyli FRAMAURO oraz: Piotr Mazurkiewicz (git. basowa), Tomasz Paśko (bębny), Łukasz Gałęziowski (wokal) czyli INSIDE OUT-weszliśmy do studia B&B records w sierpniu 1999 roku. W połowie sesji nagraniowej postanowiłem zmienić nazwę zespołu z Framauro na Millenium i choć miała to być nazwa robocza to jednak została do chwili obecnej.

Album "Millenium" ukazał się w październiku 1999 roku a poprzedzały go dwa maxi single "Ekopieśń" i "Był sobie kraj". Niestety ja a także zespól był bardzo nie zadowolony z własnej pracy a przede wszystkim z zmiksowania płyty. (Bez komentarza). Album na szczęście znalazł swoich odbiorców a to pozwoliło mi rozpocząć pracę nad nową płytą. Dwa miesiące po ukazaniu się płyty zespól opuszcza mój kuzyn Tomasz Pabian.

Znam wielu ludzi którzy twierdzą że pierwsza płyta Millenium to "przemalowane" Framauro-muszę powiedzieć szczerze MAJĄ RACJĘ !!!!!!!!!!!

Pod koniec października 1999 roku do zespołu dołączył nowy gitarzysta Piotr Płonka i tak naprawdę dopiero przy pracy nad płyta "Vocanda" zespół w składzie: Ryszard Kramarski - klawisze, Tomasz Paśko – bębny, Piotr Płonka – gitary, Łukasz Gałęziowski - wokal, Piotr Mazurkiewicz - bas, staje się prawdziwym Millenium!

Dla mnie i reszty chłopaków z zespołu album "Vocanda" jest pierwszą płytą zespołu Millenium. Vocanda pojawiła się na rynku w listopadzie 2000 roku a poprzedzał ją wydany w październiku maxi singiel "Lady Cash Cash", który w małym nakładzie trafił nie do tych ludzi (z kilku znanych stacji radiowych) co trzeba. Tym razem byliśmy zadowoleni z efektu końcowego albumu, który do tej pory sprzedaje się bardzo dobrze.

Pól roku ngrywaliśmy nasz ostatni album "Reincarnations", który ukazał się w maju 2002 roku.Polską wersję językową płyty poprzedzał maxi singiel "Cygara smak", który został wydany w grudniu 2002 roku.

W grudniu 2002 roku otworzyłem profesjonalne duże studio nagraniowe LYNX MUSIC STUDIO ze specjalizacją ART ROCKOwĄ.Już we własnym studiu zacząłem prace nad nowymi utworam do nowej płyty ,których powstało dwadzieścia. Przed przystąpieniem do sesji nagraniowej zespół opuszcza Piotr Płonka i Piotr Mazurkiewicz a do grupy dołącza Przemek Drużkowski (gitary) oraz Krzysztof Wyrwa (bas i Chapman stick bass) Pierwsze dziesięć. utworów zostało nagranych między 08.2003-03.2004.

Płyta "Deja Vu" w sprzedaży pojawiła się 7 czerwca. Na albumie tym znajdują się jeden premierowy utwór "Deja Vu" oraz na nowo zaaranżowane i nagrane z anglojęzycznymi tekstami utwory z pierwszej, nieosiągalnych już płyt Millenium "Millenium" oraz Framauro "Etermedia" ("The Silent Hill" to "Karty Prawdy", "Cynical Crusade" to "Święte Małpy", "Drunken Angels" to "Nakarmieni Masmediami", "Greasy Mud to "Ekopieśń", "Fumbled" to "Betonowy Świat", "Tears of Yesterday" to "Baśniowe Alternatywy, stąd tytuł płyty "Deja Vu"). Ten album to pewnego rodzaju eksperyment muzyczny, mieszanka klimatów Petera Gabriela i Pink Floyd.

Już w trakcie pracy nad "Deja Vu gotowy był materiał na nową płytę, której tytuł roboczy brzmiał "To Zero, Zero For". Jednak w trakcie pracy nad płytą wpadłem na pomysł żeby wrócić do korzeni Millenium i zrobić koncept album na miarę drugiej płyty Millenium Vocanda. Tak też się stało. Nowy tytuł "Interdead" to opowieść o Adrianie, który jest uzależniony od internetu.

W styczniu 2005 do zespołu powraca stary gitarzysta Millenium – Piotr Płonka wnosząc na płyty Gilmourowskie dźwięk a Łukasz Gałęziowski śpiewa jak rasowy ART-ROCKOWIEC. Płyta jest zdecydowanie w stylu PINK FLOYD i ROGERA WATERSA z małym wpływem starego MARILLIONU.


Dziesięć połączonych ze sobą utworów to muzyka w klimatach zespołu Pink Floyd lecz zagrana w typowo” Millenijny „ sposób. Zdecydowanie najlepiej nagrany i wyprodukowany album w dyskografii zespołu.
Płyta nagrana w takim samym składzie jak Interdead tym razem bez gościnnego udziału muzyków.

Podczas pracy nad płytą „Interdead” pszyszedł mi do głowy pomysł żeby połaczyć ze sobą bohaterów płyt Vocanda ,Interdead oraz nowej tworzacej się w mojej głowie płyty. Tak powstała trylogia historii trzech braci -najstarszy z nich John Sunders został bohaterem najnowszego albumu zatytułowanego „Numbers and the big dream of Mr Sunders. Prawie rok trwała praca nad nową płytą , którą udało się zakończyć we wrzesniu 2006 roku.Płytę promuje maxi singiel „ the numbers...” z utworem , który nie znalazł sie na płycie „talk to Aliens -part 2 . Numbers..to kolejny koncept album , muzyczna opowieść o liczbach , snach i marzeniach każdego z nas. Płyta opowiada historie Pana Johna Sundersa , który skreślając wyśnione liczby wygrywa ogromne pieniądze -ale jest to dopiero początek jego przygód....
Dziesięć połączonych ze sobą utworów to muzyka w klimatach zespołu Pink Floyd lecz zagrana w typowo” Millenijny „ sposób. Zdecydowanie najlepiej nagrany i wyprodukowany album w dyskografii zespołu.
Nadszedł rok 2007 -czas na podsumowanie:
„7 YEARS „ to dwu płytowy album podsumowujący siedmioletnią działalność formacji Millenium.Na pierwszej płycie znajduje się sześć nieopublikowanych do tej pory nagrań , sześć rarytasów pochodzących głównie z promocyjnych maxi singli cd oraz trzy remiksy laureatów konkursuczasopisma Estrada i Studio na najlepszy remix utworu „Alone in fame”.Na płycie drugiej znalazły się najlepsze utwory zespołu czyli te , które najczęściej gościły w audycjach radiowych. Dodatkowo na płycie tej znajduje się video do utworu „7 Years”

Ryszard Kramarski

AKTUALNY SKŁAD:


  • Ryszard Kramarski – keyboards
  • Łukasz Gałęziowski - vocal
  • Piotr Płonka - guitars
  • Krzysztof Wyrwa - bas
  • Tomasz Paśko - drums  • Kontakt: lynx@lynxmusic.pl


    Wszystkie materiały pochodzą ze strony zespołu i zostały wykorzystane za jego zgodą
  • Komentarze