25.06.2021

Nawigacja
Artykuły » Patronujemy » Tesserakt
Tesserakt


myspace: www.myspace.com/tesseraktpl


DYSKOGRAFIA:

The Unknown
Rok wydania: 2009
Wydawca: -
Recenzja: TUTAJ


BIO:
Początki zespołu sięgają zimy roku 2006, kiedy to Tomasz Zawadzki( perkusja) i Paweł
Mucha( gitara solowa) rozwiązali formację "Margines" i podjęli próbę zmontowania nowej kapeli na rzecz tworzenia bardziej wyrafinowanej muzyki. Po krótkim czasie do zespołu dołączył basista -Tomasz Kowal( wczesniej Delusion) i powstało trwałe trio.

Zespół tworzył nowy materiał, ale także poszukiwał nowych brzmień. Zaczęło się najprościej-od klawiszy, ale dośc szybko zrezygnowano z takiej opcji. Następnie rozpoczęły się poszukiwania wokalu. Szcześliwym zbiegiem okoliczności do składu dołączył.... skrzypek-Adrian Małek i od tego momentu można mówić o powstaniu prawdziwego Tesseraktu. Zespół postanowił świadomie zrezygnować z wokalu na rzecz skrzypiec, uświadamiając sobie przy okazji, że rezygnacja z wokalu daje im dużo większe możliwości wykorzystania instrumentów w swojej muzyce.

Od początku zespołowi przyświecała idea tworzenia muzyki progresywnej. Muzycy nie za bardzo chcieli trzymać się standardów i brzmień typowych dla tego gatunku, co zresztą starają się do dzisiaj. Oczywiście nie można powiedzieć, że nie czerpią inspiracji z innych kapel. Można by tu wymienić np. Dream Theater, Rush, Yes, Liquid Tension Experiment, Planet X i tym podobne. Zawsze jednak zespół starał się trzymać własnej idei i dzięki wspólnym wysiłkom udało się dojść do miejsca, w którym zaczyna krystalizować się ostateczne brzmienie i styl.

Tworzenie materiału wygląda zazwyczaj tak, że ktoś z zespołu( najczęściej gitarzysta) przynosi riff, melodię, progresje akordów, czy nawet samą ideę utworu, stanowiącą bazę, do której dokładane są kolejne warstwy kompozycji. Można powiedzieć, że utwory Tesseraktu składają się z wielu klocków, które leżą rozsypane na ziemi, a muzycy starają się je poukładać w spójną całość. Czasem trzeba ktoryś z klocków przyciąć, inny wyrzucić.
Skład:
Pawel Mucha - gitara solowa
Tomasz Kowal - gitara basowa
Tomasz Zawadzki - perkusja
Adrian Malek - skrzypce

kontakt: Jakub Małek - Management
tel: 507 815 367
mail: manager_tess@poczta.fmWszystkie materiały zostały wykorzystane za zgodą zespołu