12.08.2020
RECENZJE
BATUSHKA – Раскол/Raskol

ABEL GANZ - The Life of the Honey Bee and Other Moments of Clarity

STEEL PROPHET - The God Machine

DEEP PURPLE - Whoosh!

BOB DYLAN - Rough And Rowdy Ways

KONTRKULTURA - Wszystko Już Powiedziane

VERBAL DELIRIUM - From The Small Hours Of Weakness

OSTA LOVE - About Time

SBB - Jerzyk

CHAOS OVER COSMOS - The Ultimate Multiverse

HOVERCRAFT - Fall

PIOTR DAMSE - Inside Outside

H-ONE - MMLXIX

ALBION - Albion

COLIN BASS /DANIEL BIRO - Still

MAGNUS KARLSSON'S FREE FALL - We Are The Night

BLACKLIGHT - Follow the Future

WAVE - [Dream]

DEPECHE MODE - Live Spirits Soundtrack

THE MOTH GATHERER - Esoteric Oppression

DIVINE WEEP - The Omega Man

HEART&REST - Shall We Begin?

HANGING GARDEN - Into That Good Night

MYRATH - Live in Carthage

ONE HOUR HELL - Voidwalker

DEACON BLUE - City of Love

RICK MILLER - Belief In The Machine

ROMAN ODOJ - Fiasko

MOUNTAINEER - Bloodletting

H.E.A.T. - II

ONE LIFE ALL-IN - Letter of Forgiveness


Nawigacja
Artykuły » Recenzje - V » V/A - 2010 - Rockowa2.pl
V/A - 2010 - Rockowa2.pl
rockowa2.pl1.Czaqu - Powiedz Jej Słowo 3:56
2. Pampeluna - Tres Amigos 3:16
3. Smokestack - All I Want 4:11
4. Aneke - Psyche 4:02
5. Silo - Biała Wdowa 3:57
6. Heavy Weight - System Waste 4:24
7. Imbris - On 3:26
8. Non Solid - Had Enough Of You 4:28
9. Zła Obsesja - Tak Jak Chcę 3:05
10. H 5 N 1 - Amfetamina 4:22
11. Lemon City - Zaczekam 3:31
12. Enblema - Czas Walk 4:00
13. Heldorado - Alone 3:57
14. In Vitro - Grecon 3:52
15. The Bastard - Dziś Zamykam Drzwi 3:48
16. Nutshell - Uda Się 3:08
17. Obuwie - Małgośka 3:42
18. Man On The Moon - Jeszcze Raz 2:42
19. Scarlet Hatchings - The Saint & The Sinner 5:31
20. Popcore - Bez Słów 2:37
21. Ghetto - Anioł 3:46

Rok wydania: 2010
„Rockowa2.pl” to już trzecia edycja składanki rockowej obejmująca swoim zasięgiem wybrane zespoły z całego kraju. Sam pomysł powstania takiej kompilacji narodził się w jednej z nieistniejących już stacji radiowych (Radio Flash) w 2007 roku a dokładniej w czasie trwania audycji „Regionalna Rockowa Scena Muzyczna”. Jak mówią sami autorzy tego pomysłu:

„O muzyce niech decyduje i ocenia ją sam słuchacz. To słuchaczom czyli fanom muzyki oddajemy pewien wycinek układanki obrazujący to, co dzieje się obecnie na niezależnej scenie rockowej. Jej autentyczny kształt i brzmienie. Ambitne ucho niech samo wybierze i doceni to, co w muzyce jest frapujące, interesujące, czy też zawiera ciekawy, dobrze zagrany i ze smakiem podany przekaz. Chcemy, żeby każdy słuchacz i fan miał z płyty „Rockowa2.pl” niesamowitą frajdę i przyjemność. Zatem... słuchajmy muzyki!!!”.

To chyba najlepsze zaproszenie do zapoznania się z materiałem znajdującym się na tej płycie. Zespoły których utwory znalazły się na tej składance to grupy o różnym stażu. Są tutaj zespoły młodsze, takie które mają już za sobą większy staż, takie które nie miały okazji znaleźć się w studiu by nagrać swój wymarzony album oraz takie które wydały ich już kilka. Co jednak je łączy? Łączy je profesjonalizm, perfekcja wykonania i doskonały warsztat muzyczny. Jeżeli chodzi o samą muzykę to rozstrzał gatunków jest naprawdę imponujący. Praktycznie każdy z was wysupła wśród tych 21 utworów coś z gatunku, który lubi. Alternatywa, rock, pop-rock, metal, hard-rock, okolice reggae, punk-rock wymieszany z elementami hard-core'u, surowy metal. Słowem dla każdego coś miłego. Jak twierdzi Krzysztof Augustynowicz twórca i pomysłodawca całego przedsięwzięcia:

„W przyszłym roku będzie miała miejsce następna 4 już odsłona muzyczna „Rockowej.pl”. Warto promować młode ambitne grupy rockowe ponieważ to one za kilka lat będą gwiazdami i to właśnie one tworzyć będą polski rynek muzyczny i kształtować szerokie gusta muzyczne odbiorców. Chcemy promować tę część sceny- najogólniej nazywaną – polską niezależną muzyką rockową. Zespoły ambitne, działające coraz prężniej, te z dorobkiem w postaci jednej płyty. Ale jeśli trafia nam się prawdziwa perełka pośród bandów amatorskich dopiero zaczynających a już zaskakuję ona poziomem czy techniką grania- również dajemy jej szansę udziału w Rockowej.pl”

Prawda jest taka, że wiele z tych grup występuje lub występowało w naszych miastach, w klubach które się w nich znajdują, w małych salkach, albo pogrywa gdzieś w znajdujących się w pobliżu nas garażach lub piwnicach a my nawet o tym nie wiemy. Nie wiemy bo nie usłyszymy ich w komercyjnych rozgłośniach radiowych ani w muzycznych stacjach telewizyjnych promujących komercyjną sieczkę. Usłyszymy je za to w tych stacjach radiowych, w których najważniejszy jest gust słuchaczy. Dobrze że są ludzie którzy pomagają młodym zespołom, dobrze że dzięki nim możemy je bliżej poznać. Przyznam, że sam byłem mocno zawstydzony. Wydawało mi się, że choć trochę znam się na tego typu muzyce - przekonałem się że jeszcze wiele pozostaje do odkrycia. Z 21 zespołów występujących na tej składance aż 4 pochodzą z województwa w którym mieszkam, a ja nie słyszałem o żadnym z nich. Tym bardziej więc popieram sens powstawania tego typu wydawnictw. Pozostaje mi tylko podziękować autorom tego pomysłu co niniejszym czynię. A wszystkim gorąco polecam przesłuchanie „Rockowej2.pl”. Tym którzy gustują w produkcjach niezależnych ale również i tym którzy kochają dobrą muzykę a przy tym nie zamykają swoich serc na zespoły amatorskie.

Irek Dudziński
Komentarze