14.05.2021

Nawigacja
Artykuły » Track-by-track » Tuff Enuff - Cyborgs Don't Sleep
Tuff Enuff - Cyborgs Don't Sleep
TE
1. Disco relax
2. Łot du ju łont for
3. Corossion in my car
4. Na banana
5. Ma no samos gamines
6. Potato monster terror
7. Piosenka z filmu o Korkim
8. Wake up!
9. I'm a man
10. Dead point
11. Grass only
12. Brave little toster
13. Tuff enuff
14. Kovalsky
15. Tecno

Wydawca: Metal Mind
http://tuffenuff.pl/
1. Disco relax
"napierdalamy ile można" utwór w sam raz na przywitanie… w zasadzie to dwa krótkie utwory połączone w jeden cios!

2. Łot du ju łont for
w polskiej wersji językowej "czego chcesz ku.wo?" jeden z pierwszych utworów które zaczęliśmy grać w tym składzie.

3. Corrrosion in my car
dorobiliśmy do tego numeru historyjkę o pierwszym własnym aucie Sivego , o zardzewiałym Maluchu(Fiat 126p). Tytuł wskazuje też na inspiracje muzyczne,oczywiście to Corrosion of Conformity.

4. Naa banana
rytmicznie jest to coś w stylu Roba Zombie,bardzo nas jarała jego pierwsza płyta…i ta otoczka kiczu i perwersji. Wokal nagrany z biegu za pierwszym podejściem, na końcu sobie kaszlnąłem i tak już zostało na płycie.

5. Ma no samos Gamines
Qlos przeczytał gdzieś o kolesiach chyba z Peru, którzy jeżdżą na śmiesznych wózkach i podczas jazdy sprzedają kierowcą wielkich ciężarówek rożne rzeczy, napoje,papierosy,zajęcie dosyć dziwne i na dodatek bardzo niebezpieczne… cala historia wydała nam się ciekawa, a że pojawił się tam tekst "ma no samos gamines"(teraz wiemy że coś przekręciliśmy) tak nazwaliśmy ten utwór. Co do muzyki to, chyba wzorzec naszego stylu łączącego tak różne wpływy, nie można tego utworu pomylić z żadnym innym…

6. Grass only
krótko i na temat, narkotyków oczywiście.Geneza powstania Grass only sięga w prehistorię i tylko Ziuta chyba wie jak to powstało, podobno inspiracją był zespół 2Unlimited

7. Brave little toster
jeden z wolniejszych naszych numerów,jest też jednym z najstarszych.Fajne harmonie, dużo melodii ale jest też ciężar.

8. Tuff Enuff
nasz sztandar,na płycie rozpoczęty hejnałówką dającą sygnał do ataku…więc ATAKUJEMY!!!!.Na koncertach "rozpierdol" na i pod sceną!

9. Potato monster terror
pamiętam jak kończyliśmy miksy płyty i "ziemniak" poszedł na samym końcu i tak już tam pozostał. Nie graliśmy go często i raczej już nie zagramy.

10. Piosenka z filmu o korkim
Dziewczyny które śpiewają tę piosenkę razem ze mną, były pierwszy raz w życiu w studio, miały ok.1 godz. na przygotowanie i nagranie…płakały, błagały, że chcą iść już do domu. a my się nad nimi pastwiliśmy popijając piwko! Jak się okazało warto było, Korki był nr.1 nawet w Australii.The Beatles.thank you!

11. Wake up
popracowaliśmy nad tym utworem długo w studio, tutaj naprawdę dużo się dzieje, tak dużo, że na żywo potem nam czegoś zawsze brakowało… to nasze bardziej progresywne oblicze.

12. I'm A Man
tak tutaj słychać Panterę. Ciężko z groovem tak lubimy grać! Zniszczyć Wszystko!

13. Dead point
rzecz charakterystyczna dla pierwszej płyty, średnie tempo,różnorodne wokale, harmonie na gitarach, przesterowany bas… do tego zabawna opowieść jak to Sivy spowodowałby wypadek drogowy przez swoje roztargnienie.

14. Kovalsky
Ja jestem ojcem, Sivy synem… w tym utworze oczywiście. Stary wkurwia syna, syn zabija ojca a do wszystkiego pięknie przygrywa VARIUS MANX! Długie,epickie zwolnienie w końcówce utworu,aż słychać krople krwi kapiące na podłogę… napisy końcowe…

15. Tecno
to bonus dla tych co dotrwali do końca…remix Grass only.

Rafał Taracha