12.08.2020
RECENZJE
BATUSHKA – Раскол/Raskol

ABEL GANZ - The Life of the Honey Bee and Other Moments of Clarity

STEEL PROPHET - The God Machine

DEEP PURPLE - Whoosh!

BOB DYLAN - Rough And Rowdy Ways

KONTRKULTURA - Wszystko Już Powiedziane

VERBAL DELIRIUM - From The Small Hours Of Weakness

OSTA LOVE - About Time

SBB - Jerzyk

CHAOS OVER COSMOS - The Ultimate Multiverse

HOVERCRAFT - Fall

PIOTR DAMSE - Inside Outside

H-ONE - MMLXIX

ALBION - Albion

COLIN BASS /DANIEL BIRO - Still

MAGNUS KARLSSON'S FREE FALL - We Are The Night

BLACKLIGHT - Follow the Future

WAVE - [Dream]

DEPECHE MODE - Live Spirits Soundtrack

THE MOTH GATHERER - Esoteric Oppression

DIVINE WEEP - The Omega Man

HEART&REST - Shall We Begin?

HANGING GARDEN - Into That Good Night

MYRATH - Live in Carthage

ONE HOUR HELL - Voidwalker

DEACON BLUE - City of Love

RICK MILLER - Belief In The Machine

ROMAN ODOJ - Fiasko

MOUNTAINEER - Bloodletting

H.E.A.T. - II

ONE LIFE ALL-IN - Letter of Forgiveness


Nawigacja
Artykuły » Patronujemy » Albion
Albion


www.albion.art.pl

Albion na MySpace
DYSKOGRAFIA:


Broken Hopes
Rok wydania: 2007
Wydawca: Lynx Music
Recenzja TUTAJ
Remake
Rok wydania: 2006
Wydawca: Lynx Music
Recenzja TUTAJ


Wabiąc Cienie
Rok wydania: 2005
Wydawca: Lynx Music
Recenzja TUTAJAlbion
Rok wydania: 1995
Wydawca: Sick Records Europe
Survival Games
Rok wydania: 1994
Wydawca: Art RockO ZESPOLE:


Zespół Albion powstał w 1992 roku. Członkowie dwóch rozpadających się krakowskich zespołów, postanowili założyć nową grupę o nazwie Albion. Wybór nazwy zespołu nie był związany z jakimkolwiek symbolem.

W momencie powstania Albionu tworzyli go: Jerzy Antczak - gitary, Krzysztof Malec - instrumenty klawiszowe, Paweł Konieczny - perkusja, Tomasz Kaczmarczyk - gitara basowa.

Do tego składu w niedługim czasie dołączyła Anna Batko przejmując rolę wokalistki zespołu.

Skład ten przystąpił do przygotowywania materiału, który miał znaleźć się na pierwszym wydawnictwie zespołu. Po kilku miesiącach prób Albion wystąpił na kilku koncertach oraz festiwalach na których został dobrze przyjęty przez publiczność. W tym czasie własnymi nakładami finansowymi Albion nagrał jeden ze swoich utworów, starając się zainteresować swoją muzyką media. Twórczosć zespołu bardzo szybko została wchłonięta przez gatunek zwany "rockiem progresywnym", a zainteresowanie zespołem ograniczyło się do fanów i prezenterów tego gatunku muzyki.

W miarę rosnącego zainteresowania grupą do zespołu docierali różni ludzie z różnymi propozycjami. Byli wśród nich panowie z firmy Art-Rock i postanowili wydać na kasecie utwory Albionu. Materiał został zarejestrowany w studiu nagrań Edwarda Sosulskiego, za pieniądze firmy ART-ROCK oraz własne środki zespołu. Nagrania zrealizowano pomiędzy 01-11-1993 a 15-01-1994. W trakcie sesji nagraniowej zespół opuścił gitarzysta basowy Tomasz Kaczmarczyk, a jego partię nagrał Paweł Konieczny. Od tego momentu zajął On miejsce gitarzysty basowego w zespole, a za zestawem perkusyjnym zasiadł Grzegorz Olszowski.

Po ukazaniu się kasety Albion zagrał kilka koncertów w klubach krakowskich. Materiał ten jednak nie był w żaden sposób promowany, więc docierał tylko do wąskiej grupy słuchaczy rocka progresywnego. Po ukazaniu się kasety managerem zespołu został Aleksander Król, który wraz z firmą Sick Records Europe postanowił wydać nowy materiał grupy na płycie oraz kasecie.

Płyta nosiła tytuł "Albion" i ukazała się na rynku w roku 1995. Płyta została nagrana w składzie: Anna Batko - śpiew, Jerzy Antczak - gitary, Paweł Konieczny - gitara basowa, Grzegorz Olszowski - perkusja, Krzysztof Malec - instrumenty klawiszowe. ALBION po wydaniu płyty wziął udział w wielu festiwalach i koncertach na terenie całego kraju.

Podczas przygotowywania nowych utworów na kolejne wydawnictwo doszło do kolejnych zmian personalnych. Za perkusją zasiadł Rafał Paszcz, a za mikrofonem stanęła Katarzyna Sobkowicz, równocześnie zespół pożegnał się z managerem i wraz z przyjaciółmi zajął się sprawami grupy. Po okresie komponowania, została nagrana płyta demo nowego materiału. Jeden z utworów zawartych na tej płycie został zamieszczony na składance "Polish Art rock vol.1" wydanej w 1999 roku przez firmę Lynx Music Ryszarda Kramarskiego.

Zespół pracował intensywnie nad nowymi utworami, aby na przełomie maja - czerwca 2005 roku zarejestrować materiał na nową płytę. Płyta Albion "Wabiąc Cienie" ukazała się na rynku muzycznym 3 października 2005 roku. Płytę wydała firma Lynx Music

Albion "Wabiąc Cienie" 2005r. W nieznacznie zmienionym składzie zarejestrowaliśmy ponad 50 minut muzyki, która rekompensuje tak długą nieobecność zespołu na scenie muzycznej. 7 utworów, w tym jedna suita, oraz dodatkowo videoclip z sesji nagraniowej. Fragmenty utworów są dostępne tutaj.

"Remake"taki tytuł nosi dwupłytowy album. Wydawnictwo pojawiło się na rynku za sprawą firmy Lynx Music pod koniec maja 2006r. Album ten zawiera dwie płyty CD: Albion "Survival Games" z 1994r. oraz Albion "Albion" z 1995r.. Wszystkie nagrania poddano remasteringowi. Dodatkowo znajudują się na nim dotąd niepublikowane nagrania zespołu.


AKTUALNY SKŁAD:


  • Kasia Sobkowicz-Malec - śpiew
  • Jurek Antczak - gitary
  • Krzysiek Malec - instrumenty klawiszowe  • Kontakt: albion@albion.art.pl


    Wszystkie materiały pochodzą ze strony zespołu i zostały wykorzystane za jego zgodą
  • Komentarze