28.05.2020
RECENZJE
SCEPTIC - Blind Existence

RUNNING WILD - Crossing the Blades Ep.

FREN - Where Do You Want Ghosts To Reside

KEEP ROCKIN' - Seismic Shift

EDDIE MULDER - Victory

DIAPOSITIVE - Give Me A Ride

TRANQUILLIZER 247 - Dziesięć

FIREWIND - Firewind

PARADISE LOST - Obsidian

FORCE OF PROGRESS - A Secret Place

KOMETY - Alfa Centauri

RESTLESS - Miasto Grzechu

THE BOOMTOWN RATS - Citizens Of Boomtown

KRZYSZTOF CUGOWSKI – 50/70

AUTOMB - Chaosophy

MUZOZOIC - Jazock?

NAKED ROOT - The Maze

CARNAL FORGE - Gun To Mouth Salvation

IKONODRAMA - Etched in the Spirit

THE MURDER CAPITALS - When I Have Fears

ABYSAL (THE ADAM JURCZYŃSKI PROJECT) - Return To The Live

DEPECHE MODE - Ultra

DELFINIA - Deep Elevation

ŁYDKA GRUBASA - Socjalibacja

IN2ELEMENTS - Cycles

JOHNOSSI - Torch//Flame

SILVERBONES - Wild Waves

THE STROKES - The New Abnormal

ME AND THAT MAN - New Man, New Songs, Same Shit, vol.1

NIGHTWISH - Hvman :||: Natvre

ADES NUMEN - War


Nawigacja
Artykuły » Recenzje - T » Turbo - 2014 - In The Court Of The Lizard (2CD)
Turbo - 2014 - In The Court Of The Lizard (2CD)
CD1:
1. Intro
2. Myśl i Walcz
3. Przebij Mur
4. Na Progu Życia
5. Kometa Halleya
6. Serce na Stos
7. Słowa Pełne Słów
8. Ktoś Zamienił
9. Już Nie z Tobą
10. Upiór w Operze
11. Armia
12. Człowiek i Bóg
13. Bramy Galaktyk
14. Noc Już Woła

CD2:

1. Dorosłe Dzieci
2. Wybieraj Sam
3. This War Machine
4. Mówili Kiedyś
5. Jaki Był Ten Dzień
6. Kawaleria Szatana
7. Sztuczne Oddychanie
8. Breaking the Law (feat. Paul Di’Anno)


turbo

Rok wydania: 2014
Wydawca: Metal Mind Productions
http://turbo.art.pl/
Szczerze mówiąc po obejrzeniu DVD „The Beast Arises”, coraz bardziej żałuję, że w kwietniu nie byłem w Krakowie na koncercie Paula Di’anno. Tym bardziej, że przed nim grało nasze rodzime Turbo. Teraz w rękach trzymam podwójny koncert legendy polskiego metalu nagrany właśnie w Lizard King. Nie będę ukrywał, ale po odejściu z grupy Grzegorza Kupczyka przestałem na bieżąco śledzić dokonania zespołu. Oczywiście słyszałem dwie ostanie płyty „Strażnik Światła” i „Piąty Żywioł” z nowym wokalistą zespołu Tomaszem Struszczykiem. Są to dobre albumy, jednak w moim odczuciu czegoś mi tam brakuje. Może za mocno byłem przywiązany do głosu Pana Grzegorza. Niemniej ostatnim razem widziałem występ Turbo w listopadzie zeszłego roku w Proximie w Warszawie, gdzie kapela zagrała przed Arią i było to bardzo dobre widowisko. Niestety dla zespołu Rosjanie zagrali wspaniały koncert i po imprezie mało kto wspominał show polskiej grupy. Tak było, ale to już historia.

Turbo to zespół legenda, więc nie ma sensu opisywać historii i muzyki grupy. Cóż znajdziemy na nowej koncertówce? Wszystko co tygrysy lubią najbardziej. Mamy tu po cztery numery z „Kawalerii Szatana” i „Smaku Ciszy”, jak również z ostatniego studyjnego krążka „Piąty Żywioł”. Są tu też kawałki z debiutu „Dorosłe Dzieci” ze wspaniale zaśpiewanym wspólnie z publicznością tytułowym kawałkiem. Naprawdę wokalnie wypadło to wyśmienicie. Muszę podkreślić, że cały zespół zagrał wspaniale. Muzycznie nie ma się do czego doczepić, klasa światowa. Poza tym na wydawnictwie oczywiście znajdziemy kawałki z „Strażnika Światła”, „Awatara” i „Tożsamości”. Całość kończy żywiołowo zagrany cover Judas Priest „Breaking The Law”, w którym gościnie zaśpiewał Paul Di’anno (ex Iron Maiden). Mnie osobiście na albumie zabrakło kilku klasycznych kompozycji jak „Szalony Ikar”; „Cały Czas Uczą Nas” czy „Żołnierz Fortuny”. Jednak zdaję sobie sprawę, że gdyby zespół z takim dorobkiem chciałby zagrać wszystkie swoje hity to koncert musiał by trwać kilka ładnych godzin, a każdy sympatyk Turbo ułożyłby inną set listę. Dlatego wydaje mi się, że mimo braku w/w kawałków grupa dokonała dobrego wyboru.

„In The Court Of The Lizard” to bardzo dobre wydawnictwo dla wszystkich fanów zespołu, którzy mogą posłuchać jak stare klasyczne kompozycje brzmią obecnie. Szczerze muszę przyznać, że koncertu słucha się naprawdę przyjemnie. Dla mnie jedyny minus to utwór „This War Machine”, który moim zdaniem nie pasuje do całości, ale to już kwestia gustu. Polecam płytę nie tylko maniakom Turbo, ale wszystkim tym którzy lubią i kochają polski metal zagrany na wysokim poziomie.


9/10

Darek Grölich
Komentarze