26.04.2018
RECENZJE

• ANCST - Ghosts of the Timeless Void
• THOSE WHO DREAM BY DAY - Glad To Be...
• PROJECT: PATCHWORK - Re Flection
• VOIDHANGER - Dark Days Of The Soul
• ARENA - Pepper's Ghost
• GUS G. - Fearless
• DESERT NEAR THE END - Theater of War
• AYREON UNIVERSE - The Best of Ayreon Live
• MELANIE MAU & MARTIN SCHNELLA - Gray Matters Live In Concert
• BY’CE PROJECT - Abyss Of The Mind
• NONE - VII
• JUDAS PRIEST - Turbo
• TOMORROW’S EVE - Mirror of Creation III - Project Ikaros
• THE UGLY - Thanatology
RELACJE Z KONCERTÓW
relacja

• BATUSHKA, OBSCURE SPHINX, ENTROPIA - Wrocław
• BELIEVE - Warszawa
• PROGROCK FEST - Legionowo
• PROGROCK FEST - Legionowo
• WISHBONE ASH - Katowice
• CLOSTERKELLER - Zabrze
• BELIEVE - Konin
• KRZYSZTOF PUMA PIASECKI / JÓZEF SKRZEK - Piekary Śl.
• WARSAW PROG DAYS - Warszawa
• ROTTING CHRIST, CARACH ANGREN, SVART CROWN - Katowice
• CRADLE OF FILTH, MOONSPELL, SACRILEGIUM - Warszawa
• CRADLE OF FILTH, MOONSPELL - Kraków
• JETHRO TULL - Bydgoszcz

więcej relacji

WYWIADY
wywiad

• BOREALIS - Matt Marinelli
• MENSKO - Piotr Juszczak, Marcin Moroz
• HEAT AFFECTED ZONE
• STANDARD B - Dawid Kubicki, Michał Mędak
• ELVENKING - Damna
• FACTOR 8
• NOCTURNAL RITES - Nils Eriksson

więcej wywiadów

ARTICLES IN ENGLISH

• KAIPA - Hans Ludin - Interview
• NIGHTMARE - Matt Asselberghs - Interview
• IRON MASK - Dushan Petrossi - Interview
• EDEN'S CURSE - Paul Logue - Interview
• SERIOUS BLACK - Dominik Sebastian - Interview

more articles

WIDEO






NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
JACK CRUSHER - Soulless Humanity traktor JUDAS PRIEST cochise
METALMANIA JUŻ DZISIAJ! (INFORMACJE PRAKTYCZNE)


Już sdiś czeka nas największe metalowe święto tego roku- METALMANIA!
W katowickim Spodku na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka zagranicznej i polskiej sceny metalowej! Na Metalmanii fani będą mieli również okazję do tego, by spotkać się twarzą w twarz z zespołami występującymi na festiwalu i zdobyć autograf swoich ulubieńców. Na uczestników festiwalu czeka także wiele dodatkowych atrakcji! Współgospodarzem XXIII edycji festiwalu Metalmania jest Miasto Katowice.

BILETY

Ceny biletów w dniu dzisiejszym:
Sektory czerwone H, J - 280 PLN
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu - 215 PLN
Płyta - 190 PLN

Bilety będzie można nabyć w sieci EMPiK oraz sklepach Media Markt a także na bramie nr 7 w godz. 10.00 - 20.00

Wchodzić będzie można od godz. 10.00 przez bramę nr 3.
Osoby z biletami FAN, akredytowani dziennikarze oraz laureaci konkursów - wejście przez bramę nr 7 od godz. 10.00

Parkingi
Zmotoryzowani uczestnicy Metalmanii będą mogli zostawić swoje auta na parkingach w Strefie Kultury w pobliżu Spodka.
Pod Spodek będzie można również podjechać tramwajem (przystanek Rondo), liniami: 43, 33, 23, 19,16, 13,11,6

Szatnie i depozyt
W Spodku korzystać będzie można z szatni (5 zł, a przypadku wyjścia ze Spodka i powrotu - dodatkowo 1 zł) oraz depozytu (50 zł).

Strefa foodtrucków
Na placu pod Spodkiem (Plac Sławika i Antalla) swoją strefę będą miały foodtrucki, gdzie za dobrą cenę będzie można zregenerować siły i po prostu dobrze zjeść podczas Metalmanii.

Stoiska
W Spodku swoje stoiska handlowe będą miały wytwórnie płytowe (Pagan Records, Arachnophobia Records, Old Temple i Unquiet Records, a także takie sklepy jak Rock- Files, Rock2Wear, Szataniec, In Rock, Viking Emporium, stanowisko promocyjne będzie też miało Rock'n'Roll Tattoo and Piercing. Będzie również stoisko z oficjalnym merchem zespołów oraz stoisko Metal Mind Productions z festiwalowymi koszulkami i bluzami.

Wystawy i spotkania z gośćmi specjalnymi
Dla uczestników Metalmanii wystawy swoich prac przygotowali:
- Zbigniew M. Bielak (prace graficzne) - otwarcie wystawy godz. 13.00!
- Aga Krysiuk (obrazy z płyt winylowych)
- fotografia koncertowa (prace 18 najlepszych fotografów koncertowych)

Natomiast między godz. 12.00 a 15.00 fani będą mogli spotkać się z legendą polskiej sceny metalowej - Romanem Kostrzewskim.

Między godz. 16.00 a 18.00 na stoisku In Rock Maciej Krzywiński będzie podpisywać książkę "Zgniła Zieleń" (historia Type o Negative i pozostałych projektów Petera Steela).


Występy:

Główna Scena:
11.30 - Animations
12.30 - Tygers of Pan Tang
13.30 - Sinister
14.40 - Arcturus
15.50 - Entombed A.D.
17.00 - Vader
18.30 - Sodom
20.00 - Coroner
21.40 - Moonspell
23.25 - Samael
01.15 - Furia

Druga Scena
11.00 - Mentor
12.00 - Stillborn
13.00 - Thermit
14.10 - In Twilight's Embrace
15.20 - Mord'A'Stigmata
16.30 - Infernal War
17.50 - Thaw
19.20 - Obscure Sphinx
21.00 - Impaled Nazarene
22.40 - CETI
00.35 - Entropia

Spotkania z zespołami:

11.00 - Tygers of Pan Tang
15.00 - CETI
15.30 - Impaled Nazarene
16.00 - Sodom
16.30 - Moonspell
17.00 - Arcturus
17.30 - Sinister
18.00 - Entombed A.D.
19.00 - Vader
20.30 - Samael
22.45 - Coroner
Komentarze


ARTYKUŁY
PŁYTA MIESIĄCA:


• Marzec 2018
JUDAS PRIEST - Firepower

• Luty 2018
ANGRA - Omni

• Styczeń 2018
ORPHANED LAND - Unsung Prophets & Dead Messiahs

• Grudzień 2017
THE BLACK NOODLE PROJECT - Divided We Fall

• Listopad 2017
MOONSPELL - 1755

• Październik 2017
EUROPE - Walk the Earth


ARTYKUŁY / FELIETONY:

UPADŁE KRÓLESTWO, CZYLI KTO TU JEST KLONEM?
GOTOWI NA WSZYSTKO - EXTERMINATOR


POLECANE KONCERTY






arena