25.01.2020
RECENZJE
ANNIHILATOR - Ballistic, Sadistic

BLIND GUARDIAN TWILIGHT ORCHESTRA - Legacy Of The Dark Lands

CAREN COLTRANE CRUSADE - Potwór

NO SEASON - Highwires

MULK - I

APOCALYPTICA - Cell-0

MANIFEST - ...and For This We Should Be Damned?

HATEFUL FIVE - Winny

GOLDEN EARRING – Live

SLIPKNOT - We Are Not Your Kind

THE BROKEN BRIDGES - Endless Road

SLIPKNOT - .5: The Gray Chapter

BABYMETAL - Metal Galaxy

CRAYON PHASE - Two Hundred Pages

CROBOT - Motherbrain

TWILIGHT FORCE - Dawn Of The Dragonstar

ŁUKASZ DRAPAŁA & CHEVY - Potwory

THE RYSZARD KRAMARSKI PROJECT - Mr. Scrooge

SCYLLA - Apex + Beneath

MARCIN PAJAK - Other Side

V/A - Tribute to ACID DRINKERS - Ladies And Gentlemen On Acid

HOVERCRAFT - Full of Eels

NO MORE JOKES - A Ludzie Się Patrzą...

DAN McCAFFERTY – Last Testament

RPWL - Live From Outer Space

SUPERSONIC BLUES MACHINE - Road Chronicles: Live!

ASTRAL DOORS - Worship or Die

JELONEK - Classical Massacre

ARIA - Guest from the Shadow Kingdom

DEZERTER - Undergound Out of Poland


Koncert The Cure w Warszawie wyprzedany!
Występ The Cure na warszawskim Torwarze (18.02.) obejrzy komplet (wszystkie bilety wyprzedane) ponad 4500 tysiąca fanów. Dzień później Robert Smith i jego koledzy pojawią się w katowickim Spodku. Na ten występ pozostała w sprzedaży niewielka pula biletów. Wstęp na oba koncerty od godziny 17.30. Jako support wystąpi formacja 65 Days of Static.

Żródło: cgm.pl
Fields Of The Nephilim w Polsce
Legendarny brytyjski zespół Fields Of The Nephilim miał pojawić się w Polsce 30 października 2006 roku. Występ miał być częścią europejskiego tournée, poświęconego promocji albumu "Mourning Sun", wydanego jesienią 2005. Grupa jednak do Polski nie dotarła z powodu odwołania trasy koncertowej.
Cierpliwość fanów zostanie wynagrodzona i Fields Of The Nephilim w końcu zagra w naszym kraju. Imprezę zaplanowano na 15 marca w warszawskiej Stodole. Bilety w cenie 125 złotych już można zamawiać za pośrednictwem Shortcut.pl. Dostępna jest też limitowana liczna biletów kolekcjonerskich. Płyta "Mourning Sun", ukazała się 18 listopada ubiegłego roku nakładem Oblivion/SPV. Limitowana krążka została wzbogacona o jeden klip oraz utwór "In The Year Of 2525".

Żródło. Muzyka.pl
Peter Gabriel Osobowością Roku
Peter Gabriel otrzyma podczas Międzynarodowych Targów Muzycznych MIDEM tytuł Osobowości Roku. Legendarny muzyk zostanie uhonorowany za swoją twórczość oraz pracę na rzecz praw człowieka. W ciągu ostatniego roku brytyjski artysta otrzymał również prestiżową nagrodę Igor Novello za całokształt twórczości oraz miano Człowieka Pokoju nadawane przez laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

"Najwyraźniej zbliżam się do tego etapu życia, kiedy człowiek jest nagradzany za całokształt. W ten sposób Bóg przypomina mu o nadchodzącej starości" - mówi Gabriel. Dyrektor naczelny Midem Paul Zilk opisuje Gabriela jako "wybitnego muzyka podziwianego przez milionowe rzesze fanów na całym świecie". "W trakcie swojej kariery Peter Gabriel udowodnił, że muzyka jest czymś więcej, niż tylko czystą rozrywką i może być wykorzystana do tak ważnych celów, jak walka o prawa człowieka" - powiedział Zilk.

Źródło: muzyka.pl
DIVISION BY ZERO, ISCARIOTA i THORNS w Będzinie


Już 2 lutego w Ośrodku Kultury w Będzinie przy ulicy Małachowskiego 43 zagrają DIVISION BY ZERO, ISCARIOTA i THORNS.

Bilety można nabyć w cenie 10 zł. Początek koncertu - godz 18:00

Zapraszamy!
Zmiana miejsca koncertu QUIDAM!!!
UWAGA!!!!!

Koncert QUIDAM - 20 lutego jest przeniesiony z Katowic do Chorzowa!!!!
Zespół zagra w klubie "Szuflada 15" przy ulicy Wolności, o godzinie 20.00.

Przepraszamy wszystkich którzy się wybierali do Katowic, ale nie było to zależne od zespołu.
DOMINCI - "O3: A Trilogy - Part 3"

Nowy album Charliego Dominici zostanie wydany w kwietniu przez Inside Out. Właśnie zaprezentowano okładkę - tracklista nie jest jeszcze znana.
"O3: A Trilogy - Part 3" to ostatnia część trylogii byłego wokalisty Dream Theater.
Oprócz Charliego Dominci współautorem albumu jest Markus Teske (Vanden Plas, Abydos, SAGA live).

PROGRESJA - January Prog Day odbędie się w terminie.
Wczoraj klub PROGRESJA w newsletterze poinformował, że w związku z ogłoszeniem żałoby narodowej, karnawałowa potańcówka zostanie przeniesiona na inny termin, natomiast koncert January Prog Day odbędzie się bez przeszkód: poniżej fragment oświadczenia:

...Pragniemy również uspokoić wszystkich oczekujących na sobotnią (26 stycznia) inaugurację cyklu Prog Day, ten koncert odbędzie się zgodnie z planem. Prog Day to comiesięczny cykl spotkań z brzmieniami określanymi mianem progresywnych lub artrockowych oraz okolicami tych brzmień. Na pierwszej edycji wystąpią Niemcy z Dark Suns (supportowali Pain Of Salvation w Krakowie w 2005 roku oraz byli jedną z gwiazd RATu w roku 2006), a wraz z nimi krajowi debiutanci Division By Zero i Animations, którzy w ostatnich miesiącach zdążyli nieźle namieszać w różnych progresywnych podsumowaniach. W kolejnych miesiącach zobaczymy między innymi Quidam, Sylvan oraz Galahad. Niemieccy progresywni rockmetalowcy z Dark Suns zakończyli prace nad swoim trzecim pełnometrażowym albumem "Grave Human Genuine". Tytuł krążka ma reprezentować trzy elementy: (grave - grób) w znaczeniu ciemności, złowieszczej siły oraz nieuchronnego fatum; (human - człowiek) jako synonim nieodłącznej jednostki ludzkiej głębi duszy; zaś (genuine - prawda) ma wyrażać jej autentyczność i realizm. W wyniku tych nawiązań zespół podszedł do muzyki w bardzo bezkompromisowy sposób. Album jest ukłonem w stronę doom metalu, cechuje się bogatym instrumentarium i różnorodną rytmiką, z nieodłącznym nostalgicznym głosem perkusisty Niko Knappe. Brzmienie spotęgowały nie tylko metalowe riffy, ale także atmosferyczna przestrzenność, tak charakterystyczna dla ambientu czy awangardy.
Otwarcie bram o 19.00, początek koncertu o 19.30, bilety: 20 PLN przedsprzedaż, 30 PLN w dniu koncertu
TIMELESS MIRACLE Nowa płyta coraz bliżej !!!
Od wydania udanego debiutu "Into The Enchanted Chamber" minęły już 3 lata. TIMELESS MIRACLE od dłuższego czasu zapowiadał, że prace nad kolejnym albumem już trwają, tym niemniej ze względu na różne problemy, czas ten wciąż się wydłużał. Po dość długim milczeniu, pojawiły się informacje jakoby, nagrywanie nowej płyty szło teraz bez zakłóceń. Dowodem tego są, zamieszczone na stornie T.M. próbki, zapowiadające nowy album, które można posłuchać pod tym linkiem. Poza tym do zespołu powrócił wcześniejszy perkusista, Kim Widfors!
ANIMALS w Polsce
23.02.2007 we Free Blues Club godz 21. na jedynym koncercie w Polsce zaprezentuje się THE ANIMALS.

Zespół zagra w składzie : John Steel -perkusja, Mick Gallagher - organy hammonda, śpiew, Peter Barton - git basowa, śpiew, John Williamson - gitara, śpiew
Bilety w cenie: do 10.02 - 140zł, 10.02 - 22.02 - 160zł, w dniu koncertu 180zł

(Źródło: cgm.pl, w rozwinięciu niusa informacja organizatora...)
POLSKA PROGRESYWNA PŁYTA ROKU 2007
Wyniki ankiety na "POLSKĄ PŁYTĘ PROGRESYWNĄ ROKU 2007"!! Musimy przyznać, ze wyniki są nader interesujące. Zwyciężyła płyta starych wyjadaczy sceny - Quidam - Alone Together, lecz pozycje numer dwa i trzy świadczą o tym, że i nowy narybek zaczyna deptać po piętach tym uznanym już markom! Co ciekawe płyta Osada Vida przegrała z Quidam raptem jednym głosem!


1. QUIDAM - Alone Together - 33% głosów

2. OSADA VIDA - Three Seats Behind a Triangle - 31 % głosów

3. ANIMATIONS - Animations - 13% głosów
Ostatnie godziny na głosowanieUWAGA, to już ostatnie godziny, kiedy możecie głosować na "Najlepszą polską płytę progresywną roku 2007"!! Walka o zwycięstwo jest bardzo zażarta i każdy głos się liczy!!!
Przesunięta data premiery singla Fisha"Arc Of The Curve" singiel FISHA, który początkowo miał ukazać się 12-go lutego, swoją premierę będzie miał dopiero 3-go marca. Oprócz wersji w postaci tradycyjnej płyty CD będzie dostępna wersja "download", w której znajdą się trzy utwory z koncertu w Rzymie z 2007 roku.
Mark Kelly o nowym MARILLION
Na profilu Myspace Marillion pojawiło się kilka informacji na temat kolejnego, piętnastego, albumu zespołu. Mark Kelly napisał, że obydwie częsci tego dwupłytowego albumu będą sie od siebie różniły, i tak "Volume 1" nabiera kształtu długiej suity w stylu "Brave". Na "Volume 2" trafią utwory, które nie pasują do materiału z krążka numer 1. W ciągu najbliższych tygodni powinnismy również poznać tytuł albumu.
Weekendowy przypominacz koncertowy
Nie zapomnijcie jutro (26.01) wpaść do Warszawy na jedną z dwóch imprez.

W klubie progresja odbędzie się pierwszy koncert z cyklu Prog Day. Na January Prog Day zagrają: Animations, Division by Zero i Dark Suns.
Bilety w dniu koncertu kosztują 30 zł.

W DK Stokłosy zagra natomiast zespół Iluzjon. Bilety można nabyć w cenie 10 zł.
Nick Mason prezesem


Nick Mason, zasiadający za zestawem perkusyjnym w Pink Floyd zostanie nowym prezesem brytyjskiego stowarzyszenia dziennikarzy motoryzacyjnych. Mason znany jest ze swoich fascynacji motoryzacją. Startował w prestiżowym wyścigo na torze Le Mans, jest również znanym kolekcjonerem zabytkowych pojazdów.
Niepublikowany utwór Torbena Enevoldsena


Niesamowitą gratką dla fanow Torbena Enevoldsena będzie zamieszczony własnie na Myspace gitarzysty utwór "TNT". Kawałek powstał w 2006 roku, w czasie kiedy Torben był członkiem duńskiej grupy Pangea.
Utwór mozna odsłuchać pod tym linkiem.
ARTYKUŁY
PŁYTA MIESIĄCA:


• Grudzień 2019
FLAMING ROW - The Pure Shine

• Listopad 2019
LINDEMANN - F&M

• Październik 2019
VANDEN PLAS - The Ghost Xperiment - Awakening

• Wrzesień 2019
BETH HART - War In My Mind

• Sierpień 2019
TOOL - Fear Inoculum

• Lipiec 2019
TURILLI/LIONE RHAPSODY - Zero Gravity (Rebirth And Evolution)

• REDAKCYJNE PODSUMOWANIE ROKU 2019 (cz. I)
• BLACK SABBATH - REDAKCYJNY TOP
• BON JOVI - REDAKCYJNY TOP
• KISS - REDAKCYJNY TOP
• RPWL DO POTĘGI SZÓSTEJ , CZYLI WSPOMNIENIA Z ''ANDALUZJI''
RELACJE Z KONCERTÓW
relacja

• MOONSPELL, ROTTING CHRIST, SILVER DUST - Warszawa
• POWERWOLF, GLORYHAMMER - Wrocław
• THE FLOWER KINGS, IAMTHEMORNING, RIKARD SJÖBLOM - Piekary Śląskie
• DEVIN TOWNSEND, HAKEN - Wrocław
• GHOST, ALL THEM WITCHES, TRIBULATION - Katowice
• LEPROUS, THE OCEAN, PORT NOIR - Wrocław
• ANNIHILATOR, ARCHER NATION - Kraków
• QUEENSRYCHE, FIREWIND, DARK SKY CHOIR - Kraków
• BEAST IN BLACK, MYRATH - Wrocław
• SACRED REICH - Kraków
• PROG THE NIGHT V - Łódź

więcej relacji

WYWIADY
wywiad

• WOJCIECH CIURAJ
• COCHISE - Wojciech Napora
• RUMORE
• SETHEIST - Maksymina Kuzianik
• RUNIKA - Adrianna ''Aminae'' Janusz
• THE IRON MAIDENS - Nikki Stringfield, Wanda Ortiz, Courtney Cox
• KASIA SZUBERT
• DREADNOUGHT

więcej wywiadów

ARTICLES IN ENGLISH

• NIKKI STRINGFIELD - Harmonies for the Haunted - Review
• FRONTBACK - Don't Mind the Noise - Review
• WARBELL - Plague - Review
• SETHEIST - Maksymina Kuzianik - Interview
• THE IRON MAIDENS - Nikki Stringfield, Wanda Ortiz, Courtney Cox - Interview
• POKERFACE - Xen Ritter - Interview

more articles

POLECANE KONCERTY
drownfest

slipknot

slipknot

hammerfall

Rhapsody

STARSET

Uli Jon Roth

kvelertak

Retrospective

Retrospective

VDGG

koncert

koncert

kiss

Arena

koncert