16.12.2019
RECENZJE
DAN McCAFFERTY – Last Testament

RPWL - Live From Outer Space

SUPERSONIC BLUES MACHINE - Road Chronicles: Live!

ASTRAL DOORS - Worship or Die

JELONEK - Classical Massacre

ARIA - Guest from the Shadow Kingdom

DEZERTER - Undergound Out of Poland

PERIHELLIUM - Prototype

MOTHER OF MILLIONS - Artifacts

TRIBULATION - Down Below

EUROPE - Europe

JAN METUS - Time Will Dissolve Our Shadows

JAN AKKERMAN - Close Beauty

REMEMBRANCE - Fall, Obsidian Night

PETR STEPAN & BRATRSTVO LUNY - Luna nad Iglau

DESTRUCTION - Born to Perish

GALLILEOUS - Moonsooon

ISSUN - Dark Green Glow

THE PAU - Raj

THE HOLEUM - Sublime Emptiness

RONNIE WOOD WITH HIS WILD FIVE - Mad Lad: A Live Tribute to Chuck Berry

BLACK STONE CHERRY - Black To Blues 2

RHAPSODY - Dawn of Victory

FLESHWORLD - The Essence Has Changed But The Detail Remains

YOGI LANG - A Way Out Of Here

MYSTHICON - Into the Dark (EP.)

ALHENA - Breaking the Silence...by Scream

ADAM JURCZYŃSKI - Beyond the Horizon

JOE BONAMASSA - Live At the Sydney Opera House

GHOST - Infestissumam


ROYAL HUNT - Collision Course / Paradox II

Zespół ROYAL HUNT zdecydował się na nagranie kontynuacji albumu Paradox. Nowa płyta "Collision Course / Paradox II" ma być wydana w marcu przez Frontiers, a w roli wokalisty grupy wystąpi Mark Boals.

Możemy spodziewać się świetnych melodii progresywnych aranży, kobiecych wokali i skrzypiec! W nagraniu albumu pomagali starzy znajomi zespołu: Doogie White, Ian Parry, Kenny Lubcke i Henrik Brockmann
Utwory ALBION i METEOPATA w dziale MP3


Zapraszamy do sciagnięcia nowych utworów w dziale Mp3. Dzisiaj zamieściliśmy utwór Angel grupy ALBION, pochodzący z najnowszej płyty "Broken Hopes"; oraz utwór zespołu METEOPATA - "Czasu plan" pochodzący z albumu "Muzycznie będzie ślicznie"...
Dwa nowe DVD The Beatles.
W przyszłym roku będą miały swoją premierę dwie nowe płyty DVD legendarnych The Beatles. Pierwsza z nich, zatytułowana "Destination Hamburg", ukaże się 19 lutego nakładem wytwórni Wiener World. W 60-minutowym materiale wykorzystującym niedawno odnalezione, nie publikowane zdjęcia oraz filmy, przedstawiona jest cała historia zespołu, od powstania The Quarrymen po osiągnięcie statusu jednego z największych i najbardziej zasłużonych zespołów w historii. Znajdziemy tam również bardzo rzadkie nagrania Tony'ego Sheridana, który współpracował z grupą w początkowej fazie istnienia, oraz materiał bonusowy w postaci wywiadu przeprowadzonego przez Kenny Everett Radio z Paulem McCartneyem, Johnem Lennonem i Ringo Starrem.

Natomiast 18 marca wytwórnia Chrome Dreams wyda krążek DVD zatytułowany "Composing The Beatles Songbook: Lennon And McCarntey 1957-1965". Przedstawi on partnerstwo oraz muzyczny wpływ jaki wywierali na siebie nawzajem Lennon i McCartney od momentu kiedy się poznali w 1957 r. aż do wydania "Rubber soul" pod koniec 1965 r. Na płycie znajdziemy mnóstwo rzadkich zdjęć, rejestracji koncertowych oraz wywiadów z przyjaciółmi i znajomymi The Beatles takimi jak Barry Miles, Klaus Voorman, Maureen Cleaves, muzykami Alanem Moore'em i Chrisem Inghamem, dziennikarzami Robertem Christgau'em, Anthony de Curtisem czy pisarzami Johnny Roganem, Petem Doggetem, Steve'em Turnerem i Nigelem Williamsonem.
Nominacja Saxon.
Brytyjscy heavymetalowcy z Saxon zostali nowinowani do nagrody Swedish Metal Awards za album "The Inner Sanctum" w kategorii "Najlepsza zagraniczna płyta hardrockowa"! :-) Jeśli chcecie wesprzeć zespół i zobaczyć nominacje w innych kategoriach, to odwiedźcie stronę www.agonyzone.com/sma/default_en.asp.
Koncert DORO w Katowicach nie odbędzie się


W związku z problemami technicznymi wynikłymi niespodziewanie w ciągu ostatnich dni, czeska agencja koncertowa odpowiedzialna za koncert grup Doro, Crystal Viper, Ceti i Kreyson który miał się odbyć 19 grudnia w katowickim Mega Clubie, podjęła decyzję o jego odwołaniu. Jak mówi Bart Gabriel z Dragonight Agency która była oficjalnym patronem imprezy: "Jesteśmy w kontakcie z Doro Pesch, która jest zdecydowanie zasmucona faktem, iż nie uda się dojechać do Polski. Jednocześnie otrzymaliśmy obietnicę, że Doro zawita do Polski w 2009 roku, dając koncert w ramach trasy koncertowej promującej nowy album studyjny".

(źródło: DRAGONIGHT AGENCY)
Powrót THE BLACK CROWES

Po siedmiu latach przerwy nową płytę nagrał zespół THE BLACK CROWES. Album zatytułowany "Warpaint" ukaże się 4 marca przyszłego roku.

Do wokalisty Chrisa Robinsona, gitarzysty Richa Robinsona, perkusisty Steve'a Gormana i basisty Svena Pipiena dołączyło dwóch nowych członków: gitarzysta Luther Dickinson oraz klawiszowiec Adam MacDougall.

(tracklista w rozwinięciu niusa)
Nowy album Steve'a Hacketta.


11 lutego 2008r. nakładem wytwórni CAMINO RECORDS ukaże się nowa klasyczna płyta byłego gitarzysty Genesis, zatytułowana "Tribute". Będzie to wyrażenie fascynacji Steve'a gitarą akustyczną oraz oddanie hołdu kompozytorom i muzykom, którzy wywarli na niego wpływ.

(tracklista w rozwinięciu niusa)
Charytatywny koncert ANIMATIONS pod patronatem ROCK AREA
Informowaliśmy już o charytatywnym koncercie światecznym ANIMATIONS , który odbędzie się 28 grudnia w Sali Teatralnej MCKiS Jaworzno przy ulicy Mickiewicza 2.
Zespół zagra dla jaworznickiego hospicjum. Podczas tego występu możemy spodziewać się wielu niespodzianek...

Z przyjemnością informujemy, że serwis ROCK AREA patronuje temu wydarzeniu.
DVD "Live at Wacken Open Air 2006" ScorpionsUkazała się właśnie nowa płyta DVD niemieckich weteranów heavy metalu nagrana podczas zeszłorocznego festiwalu w Wacken. Koncert uświetnili znamienici goście Uli Jon Roth, Michael Schenker i Herman Rarebell.

"Ten pamiętny wieczór był wspaniałą podróżą w czasie" - taki podtytuł ma ta płyta i oddaje on świetnie nastrój i atmosferę tego niezwykłego występu.
DVD można nabyć na www.rockserwis.pl.
Nowy wokalista Anthrax.


Dan Nelson został nowym frontmanem legendarnej grupy thrashmetalowej Anthrax, zastępując Joey Belladonnę. Zespół pracuje obecnie nad materiałem na nową płytę, której ani tytuł ani data premiery nie są jeszcze znane.
Wiadomo natomiast, że 18 grudnia na stronie iTunes pojawią się rozszerzone, wzbogacone o bonusowe utwory, reedycje płyt "Sound of White Noise" i "Stomp 442".
DVD The Stranglers.Koncert sfilmowany 4 listopada tego roku w londyńskim Roundhouse, został właśnie wydany na DVD. Była to pierwsza po trzydziestoletniej przerwie wizyta zespołu w tym miejscu, a setlista została oparta na utworach zagranych w trakcie poprzedniego występu.

Płytę można nabyć na stronie http://www.stranglers.co.uk/#1X0.

(setlista w rozwinięciu niusa)
NEVERLAND - Iris Mavraki & Dreamtone


Wspólny projekt greckich prog metalowców Dreamtone i wokalistki Iris Mavraki nazwany NEVERLAND znalazł właśnie wydawcę w postaci AFM Records. Premiera albumu "Reversing Time" zapowiadana jest na 29 lutego 2008 roku.

Na płycie usłyszymy plejadę znakomitych gości, takich jak: Hansi Kürsch (Blind Guardian), Tom Englund (Evergrey), Mike Baker (Shadow Gallery) i Gary Wehrkamp (Shadow Gallery).

(źródło: AFM Records)
Zmiana wokalisty w Iced Earth.
Matt Barlow wraca na stanowisko wokalisty Iced Earth, na którym zastąpi Tima Owensa (wcześniej Judas Priest). Zespół przygotowuje się już do nagrywania nowej płyty "Something wicked part 2" oraz planuje trasę koncertową i wydanie albumu DVD.

Jednocześnie zespół Pyramaze informuje, ze Matt dalej jest wokalistą grupy.
IRON MAIDEN W POLSCE

...a jednak. IRON MAIDEN zagrają w Polsce. Koncert odbędzie się w Warszawie na stadionie tamtejszej Gwardii, 7 sierpnia 2008. Zespół zagra w ramach trasy "Somewhere Back In Time".

Bilety w cenie 130zł można zamawiać w sieci Ticket Pro.
RELACJE Z KONCERTÓW
relacja

• THE FLOWER KINGS, IAMTHEMORNING, RIKARD SJÖBLOM - Piekary Śląskie
• DEVIN TOWNSEND, HAKEN - Wrocław
• GHOST, ALL THEM WITCHES, TRIBULATION - Katowice
• LEPROUS, THE OCEAN, PORT NOIR - Wrocław
• ANNIHILATOR, ARCHER NATION - Kraków
• QUEENSRYCHE, FIREWIND, DARK SKY CHOIR - Kraków
• BEAST IN BLACK, MYRATH - Wrocław
• SACRED REICH - Kraków
• PROG THE NIGHT V - Łódź
• SOEN - Warszawa
• CLOSTERKELLER - Kraków

więcej relacji

WYWIADY
wywiad

• WOJCIECH CIURAJ
• COCHISE - Wojciech Napora
• RUMORE
• SETHEIST - Maksymina Kuzianik
• RUNIKA - Adrianna ''Aminae'' Janusz
• THE IRON MAIDENS - Nikki Stringfield, Wanda Ortiz, Courtney Cox
• KASIA SZUBERT
• DREADNOUGHT

więcej wywiadów

ARTYKUŁY
PŁYTA MIESIĄCA:


• Listopad 2019
LINDEMANN - F&M

• Październik 2019
VANDEN PLAS - The Ghost Xperiment - Awakening

• Wrzesień 2019
BETH HART - War In My Mind

• Sierpień 2019
TOOL - Fear Inoculum

• Lipiec 2019
TURILLI/LIONE RHAPSODY - Zero Gravity (Rebirth And Evolution)

• Czerwiec 2019
BRUCE SPRINGSTEEN - Western Stars

• BLACK SABBATH - REDAKCYJNY TOP
• BON JOVI - REDAKCYJNY TOP
• KISS - REDAKCYJNY TOP
• RPWL DO POTĘGI SZÓSTEJ , CZYLI WSPOMNIENIA Z ''ANDALUZJI''
ARTICLES IN ENGLISH

• NIKKI STRINGFIELD - Harmonies for the Haunted - Review
• FRONTBACK - Don't Mind the Noise - Review
• WARBELL - Plague - Review
• SETHEIST - Maksymina Kuzianik - Interview
• THE IRON MAIDENS - Nikki Stringfield, Wanda Ortiz, Courtney Cox - Interview
• POKERFACE - Xen Ritter - Interview

more articles

POLECANE KONCERTY
drownfest

drownfest

slipknot

hammerfall

Rhapsody

VDGG

koncert

Arena

koncert