16.10.2021

Nawigacja
Artykuły » Dziennik Pokładowy » RIVERSIDE - Anno Domini High Definition (dziennik zamknięty)
RIVERSIDE - Anno Domini High Definition (dziennik zamknięty)
RIVERSIDE - Dziennik Pokładowy
...czyli słów kilka o ADHD

UWAGA: Materiały zawarte w dzienniku, zostały udostępnione czytelnikom ROCKA AREA przez zespół i znajdują się również pod adresem www.annodominihighdefinition.com
30.06.2009


RIVERSIDE
Anno Domini High Definition

Premiera: 2009
Wydawca: Mystic Production

RECENZJA1. Hyperactive
2. Driven to Destruction
3. Egoist Hedonist
4. Left Out
5. Hybrid Times10.06.2009

Zbliża się dzień premiery najnowszej płyty Riverside „Anno Domini High Definition”. Polskie wydanie płyty ukazuje się już 15 czerwca 2009 r., w dwóch wersjach: podstawowej (super jewel case + slipcase, CD) oraz specjalnej (digipack + slipcase, CD + DVD) z bonusowym DVD, na którym znajdą sie utwory z koncertu w klubie „Paradiso” w Amsterdamie, zarejestrowane podczas trasy „Reality Dream Tour” w grudniu 2008 r.

Płyty będą do nabycia w salonach sieci Empik, w sklepach Media Markt oraz Saturn, a także wszystkich dobrych sklepach muzycznych. Nowy album zamawiać można również przez internet, między innymi na stronach: www.empik.com, www.mystic.pl, www.rockserwis.pl.

W związku z premierą płyty bardzo serdecznie zapraszamy na koncert, połączony z podpisywaniem płyt, w empiku Junior Warszawa (ul. Marszałkowska 116/122, scena - I piętro), który odbędzie się 17 czerwca 2009 r. (środa) o godzinie 20.00.

W dniu premiery (poniedziałek, 15 czerwca br.) przewidziany jest również „Dzień z zespołem Riverside” w rozgłośni Antyradio (Warszawa 94FM, Kraków 101,3FM, Katowice 106,4FM). Zaczynamy wywiadem z zespołem już o godzinie 09.00.

Wszystkich zainteresowanych „riversajdowym ADHD” odsyłamy jak zwykle na naszą stronę internetową oraz do najnowszego czerwcowego numeru Teraz Rocka, w którym, oprócz recenzji nowego albumu, ukazał się obszerny czterostronicowy wywiad z zespołem.

Pozdrawiamy hiperaktywnie!

30.05.2009

Left Out


Huddled in the corner
Disillusioned
My lifeless stare is fixed
On your silhouettes
You’re disregarding me
Passing me by
Like I’m not even here
Maybe I’m not
Maybe I’m somewhere else

I used to be one of you
With the same spark in my eyes
And now I don’t belong to this place
It’s a matter of merciless time
I wholly vanish

The candle guttered out
The beauty elapsed
Could’ve been so wonderful

(...)08.05.2009

Egoist Hedonist (RADIO EDIT!)


Pierwsze dźwięki z nowego albumu od dzisiaj na naszej stronie myspace.
Miłego odbioru! :)

Przy okazji, wersja płytowa trwa 8:57 i składa się z trzech części:
I. different?
II. hedonist party
III. straw man dance

Wersja radiowa składa się z dwóch pierwszych części.

05.05.2009

...on the red roy disc...Riverside: "Anno Domini High Definition Special Edition"

In a society which continues to develop at breathtaking speed, racing through world history in seven-league boots, mercilessly trampling down anything unable to keep pace with this ruthless goose step, Riverside have composed an album which is a perfect reflection of our times. An offering full of symbolism – starting with the fact that the title of their fourth release consists of four words and that the album is precisely 44:44 minutes long – and an intelligent stocktaking of reality. Anno Domini High Definition is no concept album in the classic sense, although it features a central theme and a haunting message. “It’s a story about people who angrily state that such-and-such a device is no longer fashionable, before they`ve even learnt how to use it properl themselves. Even worse – it’s no longer usable, because there’s something better on the market now”, Mariusz Duda, vocalist, bassist, guitarist and lyricist of the four-piece explains. “For me, those are the thoughts of people who wake up every morning worrying that perhaps today their ‘sell-by date’ may expire.”

Czytaj więcej: TUTAJ


28.04.2009


Miło nam poinformować, że najnowsze wydawnictwo Riverside "Anno Domini High Definition" ukaże się w dwóch wersjach. W wersji podstawowej oraz w wersji z bonusowym dvd na którym znajdą sie utwory z koncertu w klubie "Paradiso" w Amsterdamie, zarejestrowane podczas trasy "Reality Dream Tour" w grudniu 2008 roku.

Bonus DVD:
Live in Amsterdam

1. Volte-Face
2. I Turned You Down
3. Reality Dream III
4. Beyond The Eyelids
5. Conceiving You
6. Ultimate Trip (excerpt)
7. Panic Room

25.04.2009

Hybrid Times


Come to me now
I will host you
I’m the alchemist of our times
I know exactly what you need
You’ve climbed so high
You‘ve gone so far
So you deserve something special

Come to me now
I will cure your soul
I’m the savior of our times
I know exactly what it needs
You’ve let yourself go
You’ve felt so down
So my hi-tech salvation is just for you

(...)

16.04.2009


Dokładnie 44 minuty i 44 sekundy będzie trwał najnowszy – czwarty album Riverside, zatytułowany „Anno Domini High Definition”, najbardziej energetyzująca i najbardziej rockowa płyta zespołu. Światowa premiera materiału zarejestrowanego w olsztyńskim Studio X będzie miała miejsce 19 czerwca 2009 nakładem wydawnictwa Inside Out. W Polsce, płyta ukaże się już 15 czerwca 2009 nakładem wydawnictwa Mystic Production. Twórcą grafik na nowym albumie będzie ponownie Travis Smith.

Na płycie znajdzie się pięć kompozycji:

1. Hyperactive
2. Driven to Destruction
3. Egoist Hedonist
4. Left Out
5. Hybrid Times

Niektóre z nich będzie można posłuchać na najbliższym koncercie Riverside, już 26 kwietnia, w krakowskim klubie Studio.14.04.2009

Mastering
Grzegorz Piwkowski przy pracy nad masteringiem "Anno Domini High Definition".31.03.2009

List otwartyList otwarty do... na tak zwany prawie koniec.

No i tak, krok po kroku, raczej szybko niż powoli, zakończyliśmy miksowanie materiału. Szybko, bo nagrywanie płyty o pośpiechu przez dwa lata zakrawałoby raczej na hipokryzję. Czy jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego? Tak. Czy na pewno? Na pewno. Myślę, że dla wielu będzie to nasza najlepsza płyta. A dla innych zapewne druga, zaraz po tej ulubionej :) Położyliśmy większy nacisk na rockowe granie, bo w końcu rockowym zespołem jesteśmy. Pamiętacie tę energię z dawnych rockowych płyt, która w pewnym momencie gdzieś wyparowała? Otóż chcieliśmy trochę do tego nawiązać. Materiał jest kolorowy, zróżnicowany, bardzo dużo się na nim dzieje. Myślę, że na koncertach ten album będzie się prezentował najlepiej ze wszystkich.

Tekstowo nie jest to jedna historia opowiadana od początku do końca, jak w przypadku trylogii, chociaż można i tak do tego podejść. To będą raczej myśli wszystkich tych osób, które codziennie budzą się ze strachem, że być może dzisiaj minął ich termin "przydatności do spożycia". Będzie to opowieść o ludziach, którzy zanim zdążą się nauczyć obsługiwać urządzenie X ze złością stwierdzają, że to urządzenie nie jest już modne, gorzej – używalne, i teraz korzysta się z urządzenia Y. Płyta o tych, którzy wiedzą, że, jeśli nie przyśpieszą zostaną daleko w tyle. O tych, którzy czasem wbrew sobie muszą iść po trupach do celu żeby osiągnąć zamierzony efekt. O tych, którzy zdają sobie sprawę z tego, że obecnie jedna z najmodniejszych chorób nie dotyczy tylko biegających zygzakiem krzyczących dzieci, ale większości dorosłych, którzy najzwyczajniej w świecie nie potrafią się pozbierać, zorganizować, ułożyć swojego życia tak, jakby tego chcieli. Nie mylić z lenistwem! To będzie płyta o chaosie, o ciągłym biegu, o niepewności, stresie i o... próbie przetrwania. Jak więc mielibyśmy przedstawić taki temat? W postaci ballad? Oczywiście nie zabraknie spokojniejszych momentów, melodii, ale... ogólnie będzie kopało! Szymona na przykład pokopało. A jego ciężko pokopać, bo się zasłania.

Niektórzy z Was zapytają: po co pisać o czymś co dzieje sie dookoła? Po co nagrywać taką płytę, przy której nie będzie można oderwać się za bardzo od rzeczywistości? Tutaj odchrząknę i powiem, że ze swojej strony chciałem w jakiś sposób podsumować kończącą sie dekadę i zrobić kilka portretów psychologicznych człowieka współczesnego (w nawiasie powinno być teraz coś po łacinie) Poza tym myślę, że tego typu płyty są potrzebne, chociażby po to, żeby aplikować je sobie raz na jakiś czas w formie szczepionki, żeby się uodpornić, żeby przetrwać, a przede wszystkim żeby nie dać się zwariować w dzisiejszych hybrydycznych i nadpobudliwych czasach.

I tak już na koniec. Myślę, że tak jak od zabieganej rzeczywistości wielu z nas chce i musi sie odrywać tak często, jak tylko można, tak od tej płyty – mam nadzieję – nie będzie można się oderwać przez dłuższy czas. A wiem, co mówię, bo kwitnę z chłopakami w tym studiu już trzeci miesiąc. Mam nadzieję, że efekty naszej pracy wyciekną już niedługo, bo przecież w takim, a nie innym świecie obecnie żyjemy.

Z wyrazami szacunku,
Red Roy

24.03.2009
Driven to DestructionI don’t know where to begin
Feel a cleaving in my mind
I can’t get my act together
Buzz in my head is too loud
I know something’s wrong with me
It’s starting to burn out my soul
But I feel so weird in here
When you just sit, listen and nod

(...)

Distracted inner self
On the brink of chaos
Lost its way
23.03.2009
Inspekcja VIMHNiektórzy już wiedzą...
Mniej więcej... :)

Dzięki! ;)

www.riverside.art.pl/fanklub

20.03.2009


Theremin - instrument elektrofoniczny, wynaleziony ok. 1920 r. w Rosji radzieckiej przez Leona Teremina, składający się ze skrzynki z lampami radiowymi, głośnikiem i anteną; zmiana wysokości dźwięku następuje przez zbliżenie (i oddalenie) ręki do (i od) anteny.


11.03.2009
Egoist Hedonist

Part One: Different?

Once in the middle of the crowd
I stopped
Suddenly I felt so good
Not being on the move
But became an obstruction
In your way
And I was surprised
How fast you would unite
Against me

When you forced me to the ground
And tied my hands
Certain I couldn’t disturb
Anymore
I saw the sadness in your eyes
Your fear
And the most secret desire:
“Escape from here”...

(...)


06.03.2009
04 Panic Room

04.03.2009Klawisze i gitara nagrane...
Od jutra wokal...


(...) "Nowa płyta na pewno będzie kolejnym krokiem naprzód. Wiesz, my staramy się łączyć to, co „stare ale jare” z tym co nowe i dobre. Płyta będzie bardziej rockowa, będzie, że się tak wyrażę, bardziej z jajami niż wszystko, co zrobiliśmy do tej pory. Ale przy całym zachowaniu fajnych melodii i patentów charakterystycznych dla naszego zespołu. To nie będą utwory typu „Rainbow Box”, raczej dłuższe, rozbudowane kompozycje, ale z większą energią, oddechem i swobodą. Już dawno nie mieliśmy takiej frajdy przy komponowaniu i nagrywaniu, myślę, że to wszystko udzieli sie również słuchaczom."

Fragment wywiadu z Mariuszem Dudą dla portalu metalnews.pl02.03.2009


Wracamy po przerwie. W tym tygodniu nagrywamy solówki gitarowe, ostatnie klawisze i większość wokali. Co się z tego urodzi – zobaczymy...25.02.2009

SC

14.02.2009

Hyperactive


It’s just another day of my life
In the high-res-next-gen wonderland
I curse the sun
Getting out of bed
I hope my sell-by date
Didn’t expire yesterday
(...)08.02.2009


Pierwsze dwa tygodnie to właściwie budowanie fundamentu. Dopiero przy nagraniu części klawiszy można usłyszeć upragnioną "muzykę" :) Cały proces nie jest aż tak szybki jak to się niektórym wydaje i myślę, że nie jesteśmy nawet w połowie drogi do końcowego efektu. Za to kierunek w jakim wszystko sie rozwija jest jak najbardziej zadowalający. :) W sumie pewnie większość z Was myśli: koniec tego gadania DAWAĆ SAMPLE! :))) Ale jeszcze trochę cierpliwości... Myślę, że warto...

pg06.02.2009

Zagadka II

05.02.2009


Zagadka - Co to jest? :)
04.02.2009Nagrywamy gitarę /gitary...
A właśnie, po prawej nasz realizator - Szymon Czech.To była długa solówka...03.02.2009

robocze...

1. ADHD
2. KANADA
3. TRĄBY/JAPOŃSKI
4. DŁUGI
5. PIANO31.01.2009


Bas nagrany...
Tym razem głównie paluchami...
I dobrze, bo jest mięcho...
A jutro wolne...
Stuk!

29.01.2009

(...)

Dial

Search

Accept

(...)
28.01.2009

Perkusja nagrana...
Słuchamy...


27.01.2009


"Pierwsze koty za płoty. Jestem mile zaskoczony atmosferą w studiu, komfortem podczas nagrywania i wręcz zszokowany "sandomierzem" nowych bębnów. Wszystko fajowo się rysuje. Będzie zawodowy gruz."

pk26.01.2009


(...) Zależy nam na spójnej płycie, dlatego pojawi się na niej najprawdopodobniej tylko pięć utworów. Materiał będzie energetyczny, wielowątkowy i, mam nadzieję, bardzo koncertowy. To będzie historia o płynnej nowoczesności, życiu w ciągłym pośpiechu, stresie i niepokoju o jutro. Obraz naszych czasów w rozdzielczości 1920 x 1080 (...)

md25.01.2009


Klimatyzujemy się
Pierwsza próba w nowym miejscu za nami...
Ograliśmy materiał, nagraliśmy "na setkę", posłuchaliśmy - odetchnęliśmy...
Jest dobrze...

Od jutra, klasycznie - nagrywanie perkusji...

Stuk!24.01.2009


"Bo tu, jak widzisz, trzeba biec tak szybko, jak się potrafi, żeby zostać w tym samym miejscu."
Lewis Carroll