16.10.2021

Nawigacja
Artykuły » Dziennik Pokładowy » BLACK RIVER - Black'n'Roll (dziennik zamknięty)
BLACK RIVER - Black'n'Roll (dziennik zamknięty)
BLACK RIVER - Dziennik Pokładowy

Zapiski z nagrań drugiego dzieła Black River

22.10.2009


BLACK RIVER
Black'n'Roll

Premiera: 2009
Wydawca: Mystic Production

RECENZJA1. Barf Bag
2. Isabel
3. Lucky in Hell
4. Black'n' Roll
5. Breaking The Wall
6. Jumping Quenny Flash
7. Too Far Away
8. Loaded Weapon
9. Morphine
10. Like A Bitch
11. Young'n'Drunk
21.09.2009
12.08.2009


Zarejestrowaliśmy już wszystkie partie perkusji, gitar, basu i właśnie kończymy nagrywać wokale. Jednocześnie w międzyczasie ruszamy z miksowaniem płyty. Wszystko idzie nadspodziewanie dobrze i jak dotąd nie zarejestrowaliśmy żadnych opóźnień. Muzycznie? Płyta powstaje bardzo spontanicznie i to właśnie czuje się słuchając nowych kawałków. Jest totalny luz i rock'n'roll tzn "Black'n'Roll" he,he. Wiemy czego chcemy i dla tego wszystko przebiega bardzo sprawnie. Już nie możemy się doczekać kiedy zagramy nowy materiał na koncertach i skonfrontujemy go z żywą widownią, ale do tego czasu czeka nas jeszcze trochę pracy. W międzyczasie wybraliśmy okładkę płyty! Jest to praca, której styl idealnie wpasowuje się w naszą koncepcję. Ponownie autorem grafiki jest nasz wieloletni przyjaciel Roman Przylipiak z którego talentów mamy okazję niejednokrotnie korzystać

10.08.2009
03.07.2009


Jesteśmy po nagraniu gitar na album Black'n'Roll.
Czy będą brzmiały "Black" sami ocenicie, ale na pewno są "Roll"!:) Za sterami zasiadł ponownie Malta, a ten doskonale wie o co nam w tym zespole chodzi :)
Chcieliśmy aby gitary brzmiały w stronę tego jak zespół brzmi na żywo, zależało nam na uzyskaniu jak najszczerszego, prostego, wręcz brudnego brzmienia i uważamy, że to nam się z powodzeniem udało osiągnąć. Nie bawiliśmy się w zbędne duble, milion pięćset tracków, a chcieliśmy zrobić szczere nagranie, pokazujące to jak naprawdę brzmimy, a nie to co jesteśmy wstanie wybajerzyć w studio:)
Co do kwestii technicznych, użyliśmy kilku gitar i kilku wzmacniaczy, żadna filozofia:)
Główne partie gitarowe nagraliśmy na dwóch najstarszych instrumentach jakie nam wpadły w ręce,
Gibson Les Paul '56, z pickupami P-90, oraz Gibson Les Paul Deluxe '79 z minihumbuckerami.
Do nagrań solówek użyliśmy już gitar nowszych, Gibson Les Paul Standard '96 z pickupami Seymour Duncan,
oraz Gibson Les Paul Custom '94 z klasycznymi gibsonowskimi PAF'ami.
Wzmacniacze użyte w sesji to: Marshall Plexi 1959 z kolumną Marshall 1960, Mesa Boogie Dual Rectifire z kolumną Mesy 4x12,
oraz Sommatone Nergal Signature, podłączony do głośnika z comba Fender Deluxe Limited Edition.
Jako że wzmacniacze grały dość zachowawczo, przy minimalnych gainach, to mogliśmy sobie pozwolić na trochę eksperymentów z boosterami,
głównie marki Fulltone.
Podsumowując jesteśmy zadowoleni z gitar, i nie możemy się już doczekać aż usłyszymy jak zwykle magiczne basy Oriona.

Z black'n'rollowym pozdrawieniem, Art i Kay.09.06.2009


Sesja nagraniowa drugiej płyty Black River ruszyła pełną parą. Oto jak Daray odpowiedzialny za ślady perkusji, krótko streszcza pierwszy etap pracy w studiu:

Daray:"W maju zarejestrowaliśmy ścieżki bębnów na najnowszą płytę BLACK RIVER. Nagrań dokonaliśmy w studio SONUS, a za sterami zasiadał Pan Andrzej Karp. Brzmienie zniszczy Was wszystkich, naprawdę nikt z nas nie spodziewał się, że wyjdzie taka miazga. Moje ostatnio ulubione powiedzenie 'miało być zajebiście a wyszło jak zawsze' nie sprawdziło się co mnie i resztę zespołu bardzo cieszy :) . Jeśli chodzi o instrumentarium to używałem zestawu DW zapożyczonego od Mitloffa z Riverside i jak zawsze blachy MEINL".

Pierwszy raport ze studia można zobaczyć na profilu Daray'a:
http://www.youtube.com/DarayDrummer
Premiera drugiej płyty Black River o roboczym tytule "Black'n'Roll" przewidziana jest na połowę września. Kilka dni po premierze zespół będzie promował płytę koncertami na polskiej trasie BEHEMOTH, którą uzupełniają Hermh i Azarath. Więcej szczegółów odnośnie dalszych prac nad płytą już wkrótce.